Grayhound Gaming walczyło o comeback, lecz w ostatnim momencie Cloud9 się przebudziło. Amerykańska formacja zapewnia sobie pierwszą wygraną na Majorze.

United States Cloud9

16

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Mirage
(6:9; 5:7)

Australia Grayhound Gaming

11

Mirage

Zellsis w pierwszej pistoletówce wszedł na wyżyny swoich możliwości, eliminując wszystkich przeciwników w pojedynkę. To niesamowicie rozpędziło amerykańską drużynę, która dzięki szybkiej i agresywnej grze zapewniła sobie wynik 6:0. Dopiero wtedy Grayhound nie pozwoliło oponentom zdobyć obszaru bombowego na pierwsze tempo, co przełożyło się na ich pierwszy zdobyty punkt. Dzięki temu Australijczycy zrobili odbudowali pewność siebie, znajdując sposób na swoich oponentów. DickStacy i spółka odbili się od dna, doprowadzając do wyniku 9:6 na koniec pierwszej połowy.

Druga pistoletówka również wpadła na konto Cloud9, lecz tym razem zapracowała na to cała drużyna. Na konto Amerykanów wpadły jeszcze dwie kolejne rundy, po czym zawodnicy Grayhound Gaming zakupili pełne ekwipunki i zaczęli odrabiać straty. Gracze zza oceanu nie mogli znaleźć sposobu na powstrzymanie swoich oponentów. Drużyna DickStacy'ego mogła doprowadzić do wyrównania, lecz Cloud9 na na to nie pozwoliło, wygrywając po raz pierwszy na przeciwników z pełnym wyposażeniem. Mimo tak długiej serii wygranych Australijczycy nie zbudowali sobie komfortowej sytuacji finansowej. Jeszcze jedna porażka zrujnowała ich ekonomię, pogrążając ich marzenia o wygranej.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.