FaZe Clan pokazało, że podczas tego Majora chcą walczyć o najwyższe lokaty. W swoim pierwszym meczu nie dali żadnych szans swoim oponentom, z łatwością wygrywając z HellRaisers.

4

FaZe Clan wygrało pistoletówkę oraz kolejną potyczkę, w której HellRaisers zdecydowało się force'ować. Ekipa ANGE1a zdołała przeprowadzić pierwszą udaną obroną zaraz po zakupieniu pełnych ekwipunków. NiKo i spółka niemalże od razu stracili przewagę i dali oponentom doprowadzić do remisu. HR było bardzo blisko do objęcia prowadzenia, lecz w siódmej rundzie przegrali przewagę dwóch na czterech. Utrata płynności finansowej po stronie antyterrorystów jest szczególnie bolesna, a HellRaisers się o tym przekonało. Każda przegrana runda z pełnym wyposażeniem powodowała dwie defensywy z niepełnym ekwipunkiem, dzięki czemu FaZe miało wyjątkowo łatwe zadanie. Piekielni po pięciu oddanych rundach przerwali złą passę pojedynczym sukcesem, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4.

Druga pistoletówka oraz kolejna potyczka z łatwością została wygrana przez FaZe. HellRaisers przegrało masę rund po teoretycznie łatwiejszej stronie na tej mapie, przez co ich margines błędu kurczył się w zastraszającym tempie. Pierwszego fulla rozegrali dopiero przy wyniku 14:4. NiKo i spółka czuli się na tyle swobodnie, że pozwalali sobie na skróty, rujnując plany rywali. Mecz zakończył się błyskawicznie, bo wynikiem 16:4.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.