Team Liquid nie zawiódł. Amerykanie pokonali Na`Vi 2:0 i awansowali do kolejnego etapu Majora, który odbędzie się w Spodku.

0

Na`Vi zaczęło ten mecz od wygranej pistoletówki. Ekipa Zeusa grająca po stronie terrorystów poszła za ciosem i dzięki dobremu wyposażeniu wyszła na prowadzenie 4:0. Wtedy jednak do głosu doszli Amerykanie. Team Liquid znalazło sposób na obronę ataków rywali i sytuacja na mapie znacznie się wyrównała. Pod koniec pierwszej połowy, Stewie2k i spółka dali radę doprowadzić do wyniku 9:6.

Druga część pojedynku była jeszcze bardziej zacięta, niż pierwsza. Co prawda Liquid wygrało rundę pistoletową i teoretycznie stało przed szansą ucieknięcia enemy na kolejne kilka punktów, ale Natus Vincere na to nie pozwoliło i natychmiast odpowiedziało. Był to początek powrotu drużyny s1mpla, który ostatecznie nie zakończył się dla niej pozytywnie, ponieważ Team Liquid i tak wygrał rezultatem 16:14.

Dust2

Następna mapa w pierwszej połowie była obfita w emocje. Liquid pokonało Na`Vi w rundzie pistoletowej i po chwili wygrywało 3:0, aczkolwiek rezultat szybko się wyrównał, gdy Edward i spółka uzbroili się w karabiny. Oba zespoły szły łeb w łeb. Nic nie wskazywało na to, że ktoś zdominuje. Po piętnastu starciach na tablicy wyników widniało 8:7 dla amerykańskiej formacji.

Dopiero po zmianie stron coś się zepsuło w Natus Vincere Team Liquid świetnie to wykorzystał. Amerykanie z rundy na rundę powiększali swoje prowadzenie, aż w końcu dopięli swego i triumfowali 16:9.