W ostatnim ćwierćfinale ekipa Astralis nie dała większych szans Ninjas in Pyjamas i tym samym Szwedzi odpadają z Majora w Katowicach.

Sweden Ninjas in Pyjmas

0

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019
Ćwierćfinał

Mirage
(0:15; 2:1)

Dust2
(4:11; 10:5)

Denmark Astralis

2

Mirage

Astralis od początku całego spotkania chciało pokazać, że po blamażu Teamu Liquid to oni są jedynymi faworytami do zwycięstwa w Katowicach. Każda runda w wykonaniu Duńczyków wbijała w ziemie zespół Ninjas in Pyjamas. Formacja REZa nie potrafiła znaleźć żadnego sposobu na obronę oponenta. Szwedzi gubili się na mapie, a ich rywale bezlitośnie to wykorzystywali, niszcząc tym samym jakąkolwiek nadzieję zawodników ze Szwecji. Pierwsza połowa zakończyła się miażdżącym wynikiem – 15:0.

Po zamianie stron formacja dennisa zdobyła swoje dwa pierwszy punkty, lecz na pełnym wyposażeniu Astralis znowu nie dało większych szans i zakończyło tą jednostronną mapę.

Dust2

Druga mapa rozpoczęła się znowu z korzyścią dla Astralis. Udało im się bowiem zwyciężyć w trzech pierwszych starciach. Następnie Ninjas in Pyjamas na pełnym wyposażeniu odpowiedziało, lecz szybko zostali oni zresetowani ekonomicznie przez oponentów i dzięki temu terroryści cały czas posiadali pełną kontrolę nad przebiegiem potyczki na Dust2. Przez pięć następnych rund ekipa broniąca nie potrafiła się postawić aktualnie najlepszej drużynie na świecie, przez co w pewnym momencie widniał wynik 8:1. NiP jednak nie składał broni i próbował nawiązać walkę z przeciwnikiem. Był moment, w którym Szwedzi grali jak równy z równy, dzięki czemu na swoje konto dodali kolejne dwa oczka. Taka kolej rzeczy jednak nie trwała zbyt długo i zespół Gla1ve'a pod sam koniec połowy zdobył następne trzy oczka.

Zamiana stron zadziałała motywująco dla ekipy f0resta. Zaczęli bowiem odrabiać stratę do rywala. Astralis było w szoku, nie potrafiło odnaleźć się na mapie Dust2 jako antyterroryści. Nindże w Piżamach były coraz bardziej pewne siebie, co było widać po grze. Po pięciu starciach zdobytych przez formację broniącą Duńczycy w końcu się obudzili, lecz po wygranej rundzie zostali zresetowani ekonomicznie. Legendarna drużyna kontynuowała powrót, jednakże praktycznie w ostatnim momencie faworyci do wygrania Majora znalazła klucz do zdobywania punktów i zakończyła na korzyść najlepszej drużyny na świecie.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.