Poznaliśmy pierwszy zespół wyeliminowany z IEM Katowice 2019. Jest nim Grayhound, które w meczu trzeciej rundy Fazy Pretendentów musiało uznać wyższość fnatic.

0

Grayhound wygrało pistoletówkę oraz rundę anty eco po stronie broniącej, lecz to wszystko, na co było ich stać na początku spotkania. Przy wyniku 0:2 fnatic dysponowało już pełnym wyposażeniem i od tego momentu całkowicie przejęło inicjatywę na mapie. Szwedzi błyskawicznie uzyskali ekonomiczną przewagę, dzięki czemu mogli uciekać z prowadzeniem. Australijczycy nie mieli pomysłu na odparcie ofensywnej gry przeciwnika, a ich sytuacja cały czas się pogarszała. Dominacja Szwedów w ataku przyniosła efekt, bowiem szybko zapewnili oni sobie zwycięstwo połowy. Przebudzenie antyterrorystów znacznie by im pomogło, lecz jak się okazało, nie potrafili zdobyć już ani jednego punktu przed zmianą stron, ostatecznie przegrywając 2:13.

Po przerwie DickStacy poradził sobie z Xiztem w sytuacji 1 vs 1 i dopisał trzecią rundę na konto swojej ekipy. Australijczycy powtórzyli sukces w dwóch starciach z lepszym ekwipunkiem, lecz dali się pokonać już na pierwszym fullu. Niespodziewanie, fnatic również poznało smak szybkiego resetu. Dexter i spółka przejęli później inicjatywę i podjęli próbę comebacku. Początkowo wyglądała ona obiecująco, jednak przy wyniku 14:9 szwedzki skład zdecydował się na grę z dwoma snajperkami, co błyskawicznie przyniosło zdobycz punktową. W następnej potyczce mecz dobiegł końca, po tym jak twist zdobył dwie eliminacje w retake'u 3 vs 2 i przypieczętował triumf 16:9.

Overpass

Grayhound ponownie rozpoczęło mapę od wygrania dwóch pierwszych rund i ponownie dało się przełamać po zakupie ekwipunku przez fnatic. Tym razem Szwedzi nie przejęli jednak inicjatywy na długo, ponieważ zdołali tylko wyrównać na poziomie 2:2. Później Australijczycy wrócili na właściwe tory, a kolejne ataki przynosiły sukcesy. Jak się okazało, to podejście pozwoliło im powiększyć prowadzenie do 5:2. Wtedy skład dowodzony przez Xizta wreszcie ustabilizował ekonomię na dobre i dłużej dominował na serwerze. Świetna gra w obronie sprawiła, że do końca połowy stracił tylko jedno starcie, wygrywając ją 9:6.

Po przerwie fnatic wygrało pistoletówkę, a wszystkimi eliminacjami podzielili się twist oraz JW. Grayhound podjęło ryzyko z zagraniem force'a, który przyniósł skuteczny rewanż. Następnie drużyna walczyła o wyrównanie, jednak potknęła się na ostatniej prostej. Kolejne podejścia także były nieudane, natomiast Szwedzi przybliżali się do zwycięstwa. Bez większych problemów zapewnili oni sobie pięć szans na zakończenie meczu. Po wykorzystaniu drugiej okazji mogli cieszyć się z triumfu 16:11.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.