Team Liquid ze sporymi problemami, lecz ostatecznie wygrywa swoje pierwsze spotkanie w Fazie Legend na IEM Major Katowice 2019. Należy jednak przyznać, że AVANGAR pokazało się z dobrej strony.

Overpass

Team Liquid po szybkim ataku na obszar bombowy B wygrało pistoletówkę. AVANGAR zdecydowało się na eco w kolejnej rundzie, przez co fulla mogli zagrać po dwóch oddanych punktach i już wtedy zdołali odpowiedzieć. Kazachski skład wypracował sobie trzy wygrane z rzędu, po czym Amerykanie przejęli inicjatywę. Wystarczyło, że Jame i spółka zaliczyli jedno potknięcie żeby stracić finanse potrzebne na kupienie lepszego ekwipunku. AVANGAR przez słabą ekonomię zostało zmuszone do oddania aż pięciu rund. Wtedy udało im się załatać defensywę i doprowadzić do prowadzenia jeszcze w pierwszej połowie. Z pewnością to nie udałoby się bez fenomenalnej postawy duetu Jame i qikert, który posiadał więcej niż połowę eliminacji swojego zespołu.

Walka w drugiej pistoletówce była bardzo zawzięta, lecz ostatecznie wygrali ją zawodnicy Liquid. Amerykanie dali się zaskoczyć przez przeciwników podczas force'a, przez co popadli w ogromne problemy ekonomiczne. Sytuację mógł uratować Twistzz, który w pojedynkę powstrzymał atak na obszar bombowy B, zdobywając trzy eliminację z CZ-tki. Jednak jego drużyna zaliczyła kolejną wpadkę w następnej rundzie, co spowodowało wynik 9:12. Gracze z Nowego Kontynentu dzięki świetnej grze Twistzza byli w stanie nadrabiać straty, jednak rundy były bardzo wyrównane i zazwyczaj trwały do ostatnich możliwych sekund. Dziewiętnastolatek w pełni wziął ciężar gry na swoje barki, w każdej obronie zdobywając dwie lub trzy kluczowe eliminacje.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.