Renegades już można nazwać czarnym koniem turnieju. Przechodzą przez Fazę Pretendentów bez żadnej porażki i jako pierwsi awansują do kolejnego etapu Majora.

Finland ENCE

0

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

trzecia runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 2-0

Nuke
(4:11; 3:5)

Mirage
(8:7; 6:9)

Australia Renegades

2

Nuke

Pierwsza pistoletówka przebiegła w bardzo dziwny sposób. ENCE podłożyło bombę na BS-ie górnym, mimo że nie oddano w rundzie jeszcze ani jednego strzału. Renegades całą drużyną spróbowało odbić obszar bombowy od jednej pozycji i co szokujące, udało im się to. Fińska formacja odpowiedziała podczas kolejnej rundy wykorzystując bonus finansowy za uzbrojenie ładunku wybuchowego. Jednak to nie przełożyło się na przewagę drużyny allu. Renegaci świetnie radzili sobie w obronie, szczególnie jks i Liazz, którzy ratowali swój zespół w najważniejszych sytuacjach. Australijski skład całkowicie zdominował przeciwników, przed zmianą stron zdobywając aż 11 punktów.

Druga pistoletówka również wpadła na konto Renegades, lecz tym razem nie dali się zaskoczyć w kolejnej rundzie. Po zakupie pełnych ekwipunków ENCE podjęło jeszcze walkę z przeciwnikami, lecz margines błędu był zdecydowanie zbyt mały. Wystarczyło jedno potknięcie żeby oddać inicjatywę oponentom i zakończyć pierwszą mapę wynikiem 7:16.

Mirage

Renegades wygrało pistoletówkę oraz kolejną potyczkę. Gratisfaction okazał się najważniejszym graczem następnej rundy, ponieważ zdobył trzy kluczowe fragi, a w tym wygrał sytuację jeden na jednego osiadając wyłącznie trzy punkty zdrowia. Australijczycy po pewnie wygranym fullu zdobyli jeszcze dwa punkty z rzędu, obejmując prowadzenie. Jednak nie nacieszyli się nim zbyt długo, gdyż Finowie szybko znaleźli sposób na usprawnienie swojej defensywy, doprowadzając do wyniku 6:3. Wtedy znów Gratisfaction wszedł na wyżyny swoich możliwości zdobywając trzy trafienia podczas force'a w sytuacji dwóch na czterech. Przez tak zaciętą walkę na koniec pierwszej połowy zobaczyliśmy możliwie najbardziej wyrównany wynik, czyli 8:7 z lekką przewagą dla składu allu.

Fińscy zawodnicy wygrali drugą pistoletówkę, doprowadzając do wyniku 11:7. Wtedy Renegades nareszcie zdobyło finanse na obronę z pełnym ekwipunkiem, co przełożyło się na skuteczne zatrzymywanie ataków przeciwnika. Żadna z ekip nie chciała dać za wygraną, co chwilę wymieniając się punktami. Czynnikiem przełomowym ponownie okazał się Gratisfaction, który wygrał sytuację jeden na jednego na wynik 13:14, zmuszając swoich przeciwników do grania force'a.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.