Znamy już wszystkie zespoły, które wystąpią w play-offach katowickiego Majora. W ostatnim meczu piątej rundy FaZe Clan wygrało pojedynek z Cloud9, dzięki czemu zamknęło listę ćwierćfinalistów.

Cache

Początek spotkania całkowicie należał do FaZe Clan, które prezentowało świetną grę po stronie broniącej. Pierwsza odpowiedź w wykonaniu Cloud9 nadeszła przy stanie 0:4, lecz zespół tylko raz powtórzył swój sukces. W rundzie nr 7 olofmeister otworzył bowiem potyczkę dwoma fragami z P-250, co później wraz z kolegami przełożył na triumf. Od tego momentu Europejczycy sukcesywnie dokładali kolejne punkty na konto. Co więcej, przy następnej okazji potrafili też błyskawicznie przełamać wroga. Ostatecznie, kapitalna postawa dała im wysokie prowadzenie 12:3 przed zmianą stron.

Po przerwie FaZe Clan utrzymało bombę podłożoną w sytuacji 5 vs 5 i zdobyło swoją trzynastą rundę. Wykorzystanie lepszego wyposażenia, a także wymiana jeden za jeden zapewniła drużynie jedenaście punktów mapowych. Dopiero wtedy antyterroryści się przebudzili i podjęli próbę comebacku. Początkowo podejście wyglądało bardzo obiecująco, ponieważ znakomicie wyglądali w każdym scenariuszu. Na ich nieszczęście, potknęli się w najgorszym możliwym momencie, czyli rundzie nr 30. FaZe Clan po wielu niepowodzeniach wreszcie zaprezentowało skuteczny atak na bombsite A i wygrało mapę 16:14.

Dust2

Starcie na Dust2 rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia FaZe Clan, po tym jak zespół wygrał pistoletówkę oraz dwie potyczki z lepszym ekwipunkiem. Cloud9 zrewanżowało się po zakupie karabinów, a znacznie przyczynił się do tego flusha, który zaprezentował świetną obronę bombsite'u A. Chwilę później Amerykanie dali się jednak zresetować, co pozwoliło ich rywalowi przejąć inicjatywę. Terroryści należycie wykorzystywali tę sytuację i przy tym podejściu zapewnili już sobie zwycięstwo połowy. W końcówce zobaczyliśmy nieco więcej wyrównanej gry, a wynikiem końcowym było 11:4 na korzyść FaZe.

Po zmianie stron Cloud9 sięgnęło po pistoletówkę. Starcia z przewagą ekwipunku także poszły po myśli amerykańskiego zespołu. Wydawało się, że pierwszy full będzie końcem tej serii, jednak clutcha 1 vs 4 świetnie ugrał autimatic. Europejczycy przerwali passę wroga przy stanie 11:9. Wtedy udało im się wrócić na właściwe tory, a to przybliżało ich do play-offów Majora. Jak się okazało, do końca nie stracili już żadnego punktu, dzięki czemu zwyciężyli mapę 16:9.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.