AVANGAR odniosło premierowe zwycięstwo podczas Majora w Katowicach. Zespół z Kazachstanu poradził sobie z FURIA, choć spotkanie było niesamowicie wyrównane.

Kazakhstan AVANGAR

16

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

druga runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-1

Mirage
(7:8; 9:6)

Brazil FURIA

14

Runda pistoletowa wpadła na konto FURIA, po czym zespół zdołał powtórzyć sukces w potyczce z lepszym wyposażeniem. Pierwszy full był kontynuacją tej dobrej passy, choć w pewnym momencie Brazylijczycy musieli radzić sobie w sytuacji 3 vs 5. Początkowy okres meczu nie szedł po myśli AVANGAR, które miało ogromne problemy z przedarciem się przez defensywę wroga. Skuteczny rewanż Kazachów nadszedł dopiero przy stanie 0:5. Problem pojawił się przy konieczności ponowienia udanego ataku, bowiem zabrakło im czasu na podłożenie ładunku. Od tego momentu yuurih wraz z kolegami odzyskali przewagę w aspekcie ekonomicznym i szybko zapewnili sobie wygranie tej połowy. Wtedy ekipa Jame'a wreszcie przejęła inicjatywę. Dominacja do przerwy pozwoliła jej zmniejszyć stratę do zaledwie jednego punktu.

Po zmianie stron FURIA zaprezentowało skuteczny atak na bombsite A w pistoletówce. Brazylijczycy pomału się rozpędzali, a na ich konto wpadły też dwie kolejne rundy. Niespodziewanie, terroryści potknęli się w dość prostym momencie, ponieważ kiedy rywal nie posiadał karabinów. Takie zwycięstwo podbudowało AVANGAR, które zaczęło wracać do spotkania. Przy tej próbie zawodnicy potknęli się jednak na ostatniej prostej do remisu – przy stanie 10:11. Drugie podejście również było nieudane, a spora w tym zasługa VINIego, który popisał się świetną akcją przy obronie podłożonej bomby. Dopiero za trzecim razem Kazachowie wyrównali, a na tablicy wyników pojawiło się 13:13. W decydujących rundach również byli oni minimalnie lepsi, co przełożyło się na triumf 16:14.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.