G2 Esports nie pokazało się z najlepszej strony w meczu przeciwko AVANGAR. Francuzi przez to jutro będą walczyć w meczu o życie. Kazachowie dzięki wygranej mają już bilans 2:1 i są blisko zakwalifikowania się do następnego etapu.

Kazakhstan AVANGAR

16

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

trzecia runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-1

Overpass
(11:4; 5:6)

France G2 Esports

10

Overpass

Mecz rozpoczął się lepiej dla AVANGAR. Terroryści w pistoletówce nie dali większych szans przeciwnikom, dzięki czemu zdobyli swój pierwszy punkt, a chwile później w starciu anty eco kolejny. Następnie przyszły dwie rundy na pełnym wyposażeniu, w których górą była ekipa fitcha. Przełamanie nadeszło w piątej potyczce, wtedy to G2 Esports swoim dobrym ustawieniem zdemontowało atak oponentów na obszar bombowy, ale to nie dało im zbyt wiele, ponieważ w lada moment zostali zresetowani ekonomicznie i Kazachowie znowu przejęli inicjatywę. Francuzom do końca pierwszej połowy udało się jeszcze wyrwać trzy punkty ale to AVANGAR było zdecydowanie w lepszej sytuacji przed drugą częścią meczu.

Zmiana stron zadziałała elektryzująco na graczy znad Sekwany. Udało im się bowiem bardzo szybko zniwelować wielką przewagę ich przeciwników. AVANGAR jednak nie przejęło się tym zbytnio i po chwili szoku, jaki spotkał ich zawodników drużyna wstała na nogi i dokończyła bez większego problemu spotkanie, wygrywając na mapie Overpass wynikiem 16:10.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.