(7:8; 9:4)

Vici Gaming logo

China ViCi Gaming

0

ViCi wybrało mapę, na której możemy widzieć ją najczęściej – Inferno. Rozpoczynając po stronie antyterrorystów wygrali pistoletówkę, po udanym odbiciu obszaru bombowego i rozbrojeniu bomby. Francuzi dzięki bonusowi finansowemu zdecydowali się przekupić w kolejnej rundzie, lecz porażka skomplikowała ich sytuację ekonomiczną. Przez to pierwszą odpowiedź zobaczyliśmy dopiero w siódmej rundzie, ale udało im się zdobyć aż trzy punkty z rzędu. Następnie, głównie za sprawą swojego snajpera, ViCi przejęło inicjatywę oddając przeciwnikom do końca pierwszej połowy wyłącznie jeszcze dwa punkty.

Drugą połowę otworzyli Francuzi wygrywając pistoletówkę, lecz ViCi zaprezentowało fenomenalny atak na obszar bombowy A, zaskakując swoich oponentów w kolejnej rundzie. Azjatycka drużyna miała świetnie przygotowane ataki na bombsite A, z którymi Francuzi nie potrafili sobie poradzić. Niemalże każdy z nich kończył się uzbrojeniem ładunku wybuchowego, a Vitality nie najlepiej radziło sobie w odbiciach. Francuzi, a szczególnie ZywOo, obudzili się dopiero przegrywając wynikiem 7:14. Znaleźli sposób na obronę BS-a A, przez co ViCi popadło w tarapaty, tracąc całą wypracowaną wcześniej przewagę. Ich powrót trwał aż do ostatniej rundy, w której polegli odbijając obszar bombowy B.

Doliczony czas gry rozpoczął się lepiej dla Vitality, które wygrało dwie rundy przed zmianą stron, jednak wciąż nie potrafili domknąć spotkania. Druga dogrywka ponownie przyniosła nam dwa zwycięstwa antyterrorystów, czyli tym razem ViCi Gaming. Spotkanie rozwiązało się dopiero w trzeciej dogrywce, po tym jak Chińczycy źle odczytali intencje swoich rywali i przedwcześnie odpuścili obszar bombowy A. Dzięki temu Vitality wygrało dwie rundy w ataku, a następnie wygrało pierwszą mapę.

Nuke

Po druzgocącej przegranej na Inferno, ViCi Gaming rozpoczęło w najlepszy możliwy sposób drugą mapę. Po stronie antyterrorystów wygrali pistoletówkę, odbierając przeciwnikom możliwość zdobywania łatwych punktów wynikających z przewagi ekonomicznej.  Azjatycka drużyna zgarnęła cztery rundy z rzędu, lecz tylko gdy ekonomia Vitality stanęła mocno na nogi, Francuzi przeszli do ofensywy. Niedługo później zobaczyliśmy ZywOo i spółkę obejmujących prowadzenie. Zawodnicy znad Sekwany pokazali jak swobodnie czują się na tej mapie – zgarnęli aż siedem punktów po stronie atakującej, czyli uważanej za zdecydowanie trudniejszą na tej lokacji.

Druga pistoletówka zakończyła się w przeciągu 20 sekund, po tym jak Vitality odpadło błyskawiczny atak na górny bombsite. Jednak tylko gdy Chińczycy zakupili pełne wyposażenie, odzyskało inicjatywę spotkania. Trwało do aż do wyniku 12:12, po czym chińska formacja została zresetowana ekonomicznie, a Francuzi mogli w łatwiejszy sposób zbliżyć się do przeciwników. ViCi podczas najważniejszej rundy drugiej mapy zdecydowało się na zwykłe wbiegnięcie na górny bombsite, podobny do tego w pistoletówce. Zakończył się on tak samo, czyli kompletną porażką. Nuke został wygrany przez drużynę apEXa, dzięki czemu wygrali cały mecz.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.