Ostatni mecz pierwszego dnia IEM Katowice 2019 zakończył się zwycięstwem Renegades. Australijczycy pokonali Ninjas in Pyjamas i w kolejnym spotkaniu staną do walki o awans.

16

Ninjas in Pyjamas wygrało pistoletówkę po skutecznym ataku na bombsite A, lecz moment później dało się pokonać rywalowi grającemu force'a. Renegades uniknęło błędu, dzięki czemu przed fullem wroga odskoczyło na 3:1. Szwedzi odpowiedzieli po zakupie karabinów, jednak ponownie spotkało ich błyskawiczne przełamanie. Niespodziewanie, kolejny rewanż składu f0resta nadszedł w rundzie nr 8, gdzie GeT_RiGhT wyeliminował dwóch oponentów z Glocka. Na nieszczęście terrorystów, potknęli się na ostatniej prostej do remisu. Drugie podejście było już udane, a na tablicy wyników pojawiło się 6:6. Końcówka również poszła NiP minimalnie lepiej, dzięki czemu do przerwy prowadzili oni 8:7.

Po zmianie stron Renegades wygrało pistoletówkę. Moment później powtórzył się scenariusz z poprzedniej połowy i zwycięzca pierwszej rundy dał się pokonać na force rywala. Po tym zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden, a następnie Australijczycy zdołali wyrównać na poziomie 10:10. Co więcej, na tym nie poprzestali. Prezentowali solidną grę w ofensywie, dzięki czemu znacznie przybliżali się do upragnionego triumfu. Szybko zapewnili sobie cztery szanse na zakończenie meczu. Po wykorzystaniu trzeciej okazji mogli świętować zwycięstwo 16:13.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.