BIG nie radzi sobie podczas meczu inauguracyjnego IEM Major London 2018 w Fazie Legend. Team Vitality kontynuuje swoją dobrą passę, rozpoczętą w poprzednim etapie turnieju.

France Vitality

16

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Mirage
(8:7; 8:4)

Germany BIG

11

Mirage

BIG w pistoletówce z łatwością odbiło obszar bombowy A, rozpoczynając swoje zmagania na Majorze od zwycięstwa. Francuzi zdecydowali się dwukrotnie z rzędu force'ować, ale żaden z ataków nie okazał się skuteczny. Podczas pierwszego fulla podłożyli bombę, lecz tabseN pokazał się z fenomenalnej strony wygrywając sytuację jeden na jednego. Jednak to nie podcięło skrzydeł zawodnikom Vitality, którzy zdołali odpowiedzieć w kolejnej potyczce, a straty poniesione przez Niemców w poprzednich rundach, zmusiły ich do oszczędzania finansów. Pszczoły zdołały doprowadzić do wyrównania ale przegrany force przeciwnika spowodował, że nie objęli prowadzenia. Mimo to nie zmarnowali kolejnej szansy, dzięki czemu pierwszą połowę tego meczu skończyli z delikatną przewagą 8:7.

Vitality bez strat wygrało w drugiej pistoletówce. BIG zdołało odpowiedzieć już podczas pierwszego fulla, zmuszając swoich przeciwników do gry z gorszym ekwipunkiem, lecz nawet z pistoletami Francuzi zdołali wyeliminować czterech przeciwników. Te straty spowodowały, że po jednej przegranej rundzie niemiecka drużyna była pozbawiona pieniędzy. Osłabiona ekonomia zmusiła ich do uznania wyższości przeciwnika.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.