W pierwszym półfinałowym starciu z pojedynku zwycięską ręką wyszło ENCE. Finowie kontynuują swoją piękną przygodę w Katowicach i już jutro rozegrają wielki finał.

Finland ENCE

2

Faza Pucharowa
IEM Major Katowice 2019
Półfinał

Train
(7:8; 9:6)

Dust2
(2:13; 1:3)

Mirage
(6:9; 10:5)

Ukraine Natus Vincere

1

Train

Początek spotkania należał do ekipy Natus Vincere. Ukraińcy bardzo szybko zdobyli prowadzenie, głównie za sprawą wygranej pistoletówki. Dzięki niej mogli oni bez problemu zwyciężyć w starciu anty eco. Na pełnym wyposażeniu antyterroryści znowu pokazali swój pełny potencjał i nadal utrzymywali pełną inicjatywę nad meczem. Następnie ENCE zaskoczyło oponenta i przez to zdobyło swój pierwszy punkt, a po chwili następny. To był jednak koniec dobrych informacji dla Finów, bowiem ekipa S1mpla zaczęła bardzo dobrze odpierać ataki rywali i wynik dla terrorystów był coraz gorszy. Końcówka pierwszej połowy to jednak zamiana ról i to właśnie Allu i spółka dogoniła oczkami oponenta.

Po zmianie stron fińska formacja kontynuowała swoją dobrą grę. Gracze z północy Europy udało się pierwszy raz wyjść na prowadzenie, lecz Na`Vi od razu zareagowało i całkowicie przejęli kontrolę nad następnymi potyczkami. Po trzech wygranych starciach nasi sąsiedzi ze wschodu zaczęli łapać zadyszkę. Zespół Aeriala bezlitośnie to wykorzystywał i w praktycznie ostatnim momencie wyrównał się wynikiem 14:14. W decydujących rundach to ta mniej doświadczona drużyna niesiona widownią zdołała dobrnąć do 16 oczka, tym samym wygrywając pierwszą mapę.

Dust2

Druga mapa od samego początku szła wyśmienicie dla Natus Vincere. Ekipa Edwarda po stronie atakującej nie dawała żadnych szans przeciwnikom. Po dwóch wygranych rundach przez ukraińską formację, ENCE na pełnym wyposażeniu zdobyło punkt kontaktowy, lecz od razu po tym zostali zresetowani ekonomicznie, przez co ich przeciwnicy bez większego problemu mogli przejąć pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania. Finowie jako antyterroryści kompletnie sobie nie radzili, nie potrafili odeprzeć żadnego ataku na obszary bombowe. Drugie oczko dla jednego z największych zaskoczeń tego Majora wpadło w dziewiątym starciu, ale znowu sytuacja się powtórzyła i zostali zresetowani. Na'Vi robiło co chciało, posiadali wielki luz i nie pozwalali na żadną swobodę rywalom, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:2.

W pistoletówce górą nadal był ukraiński zespół i mimo, że przegrali oni w force-buy ENCE, to również zakupili ewkipunek i zakończyli drugą mapę 16:3.

Mirage

Z początku lepiej zaczęło ENCE, które zwyciężyło bez większego problemu w pistoletówce oraz w potyczce anty eco. W starciu na pełnym wyposażeniu Natus Vincere odpłaciło się oponentom i zdobyli swój pierwszy, a po chwili następny punkt, niszcząc przy tym ekonomię rywala. Fińska formacja zdołała się odgryźć przeciwnej, lecz szybko zostali skarceni za to i Na`Vi zaczęło dominować rywali. Po stronie broniącej nie pozwalali na zajmowanie obszarów bombowych, wybijali ich z rytmu swoją grą. Po dłuższej chwili ekipa z północnej Eurpy zaczęła powoli niwelować stratę do przeciwnika, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się dla nich wynikiem 6:9.

W drugiej pistoletówce na swoje właściwe tory powrócili Ukraińcy, którzy odnieśli zwycięstwo w trzech pierwszych. Następnie ENCE się ogarnęło i skrupulatnie odrabiało przewagę Natus Vincere. Kiedy antyterroryści wyszli na prowadzenie, po świetnym comebacku ekipa Zeusa się obudziła, lecz po tym zostali zresetowani ekonomicznie. Nasi wschodni sąsiedzi nie wytrzymali presji Spodka i polegli ze zdecydowanym czarnym koniem całego turnieju.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.