zamknij stream Stream

Minor Championships

Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 to kolejny Major organizowany na polskiej ziemi. Wydarzenie w spodku wprowadziło sporo zmian w formacie rozgrywek.

Minory poprzedzają każdego Majora i od pewnego czasu są ostatnim etapem przed głównym turniejem. Katowicki Major wprowadził spore zmiany w systemie rozgrywania Minorów. Przede wszystkim spośród 32 walczących o promocję drużyn, aż 10 z nich awansuje na IEM Major Katowice 2019. Oprócz dwóch najlepszych składów z każdego regionu, zespoły z trzecich miejsc zmierzą się o dodatkowe dwa sloty w odrębnej drabince.

Składy będą walczyć na miejscu w Katowicach w dwóch różnych terminach. Minor europejski oraz CIS odbędzie się w dniach 16-20 stycznia, natomiast dwa pozostałe będą rozgrywane między 20-26 stycznia. Kolejną zmianą jest to, że nie zobaczymy meczu o pierwsze i drugie miejsce. Najlepsza ekipa w drabince wygranych zgarnie dodatkowo $30.000.

Daty poszczególnych Minorów

  • Minor CIS – 16-20 stycznia (godziny poranne)
  • Minor europejski – 16-20 stycznia (godziny popołudniowe)
  • Minor azjatycki – 22-26 stycznia (godziny poranne)
  • Minor amerykański – 22-26 stycznia (godziny popołudniowe)
  • Minor Play-in – 27 stycznia

Grupy i harmonogram

Lp.DrużynaBilans
1Team Spirit2-0
2Gambit Esports2-1
3Syman Gaming1-2
4Nemiga Gaming0-2
Lp.DrużynaBilans
1Winstrike Team2-0
2AVANGAR2-1
3pro1001-2
4Runtime.gg0-2

Środa, 16 stycznia:

Czwartek, 17 stycznia:

Środa, 16 stycznia:

Czwartek, 17 stycznia:

Piątek, 18 stycznia:

Sobota, 19 stycznia:

Niedziela, 20 stycznia:

Składy

Belarus Vladimir „ROBO” Neskey
Belarus Kirill „hitMouse”  Tsarev
Belarus Alexander „mds”  Rubets
Belarus Igor „lollipop21k”  Solodkov
Estonia Rassim „Jyo”  Valijev
Belarus Yuriy „keep3r”  Mikulchik (trener)

Belarus Nemiga Gaming

Ukraine Pavel „COLDYY1”  Veklenko
Russian Federation Dmitry „S0tF1k”  Forostyanko
Russian Federation Vadim „DavCost” Vasilyev
Russian Federation Dmitriy „Dima”  Bandurka
Ukraine Victor „somedieyoung” Orudzhev
Russian Federation Nikolay „Certus”  Poluyanov (trener)

Russian Federation Team Spirit

Russian Federation Kirill „Boombl4” Mikhailov
Lithuania Aurimas „Kvik” Kvakšys
Russian Federation David „n0rb3r7” Danielyan
Russian Federation Georgi „WorldEdit” Yaskin
Russian Federation Jan „wayLander” Rahkonen
Russian Federation Dmitriy „iksou” Mihailichenko (trener)

Russian Federation Winstrike

Kazakhstan Timur „buster” Tulepov
Kazakhstan Aidyn „KrizzeN” Turlybekov
Kazakhstan Alexey „Qikert” Golubev
Russian Federation Ali „Jame” Djami
Kazakhstan Bektiyar „fitch” Bahytov
Kazakhstan Dastan „dastan” Akbaev (trener)

Kazakhstan  AVANGAR

Russian Federation Dmitry „hooch” Bogdanov
Russian Federation Denis „seized” Kostin
Ukraine Sergey „starix” Ischuk
Lithuania Nikolaj „kAliNkA” Rysakov
Ukraine Alexander „scoobyxie” Marynych
Russian Federation Vadim „MSE” Zimin (trener)

Russian Federation  Runtime.gg

Uzbekistan Sanjar „SANJI”  Kuliev
Kazakhstan Sanzhar „neaLaN”  Ishkakov
Azerbaijan Maksim „t0rick” Zaikin
Russian Federation Ilya „Perfecto” Zalutskiy
Russian Federation Artem „iDISBALANCE”  Egorov
Kazakhstan Asset „Solaar” Sembiev (trener)

Russian Federation  Syman Gaming

Ukraine Dmitry „def” Lemeshchuk
Latvia Vadim „Flarich” Karetin
Ukraine Ivan „AiyvaN” Semenets
Latvia Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis
Ukraine Leonard „kenzor” Volodarchuk
Ukraine Arseniy „ceh9” Trynozhenko

Ukraine  pro100

Russian Federation Mikhail „Dosia” Stolyarov
Kazakhstan Rustem „mou” Telepov
Russian Federation Nikolay „mir” Bityukov
Russian Federation Sergey „Ax1Le” Rykhtorov
Ukraine Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk
Ukraine Andrey „B1ad3” Gorodenskiy (trener)

Russian Federation Gambit

Grupy i harmonogram

Lp.DrużynaBilans
1Team Vitality2-0
2Valiance2-1
3mousesports1-2
4OpTic Gaming0-2
Lp.DrużynaBilans
1ENCE2-0
2North2-1
3Windigo1-2
4ex-Space Soldiers0-2

Środa, 16 stycznia:

Czwartek, 17 stycznia:

Środa, 16 stycznia:

Czwartek, 17 stycznia:

Piątek, 18 stycznia:

Sobota, 19 stycznia:

Niedziela, 20 stycznia:

Składy

Netherlands Chris „chrisJ” de Jong
Czech Republic Tomáš „oskar” Šťastný
Estonia Robin „ropz” Kool
Finland Miikka „suNny” Kemppi
Slovakia Martin „STYKO” Styk
Ukraine Sergey „lmbt” Bezhanov (trener)

European Union mousesports

Bulgaria Georgi „SHiPZ” Grigorov
Bulgaria Kamen „bubble” Kostadinov
Bulgaria Viktor „v1c7oR” Dyankov
Bulgaria Yanko „blocker” Panov
Bulgaria Valentin „poizon” Vasilev
Bulgaria Anton „ToH1o” Georgiev (trener)

Bulgaria Windigo Gaming

Denmark Kristian „k0nfig” Wienecke
Denmark René „cajunb” Borg
Denmark Marco „Snappi” Pfeiffer
Denmark Jakob „JUGi” Hansen
Denmark Ismail „refrezh” Ali
Denmark Casper „ruggah” Due (trener)

Denmark OpTic Gaming

Denmark Philip „aizy” Aistrup
Denmark Valdemar „valde” Bjørn
Denmark Markus „Kjaerbye” Kjærbye
Denmark Casper „cadiaN” Møller
Denmark Nicklas „gade” Gade
Denmark Alexander „ave” Holdt (trener)

Denmark North

Turkey Engin „ngiN” Kor
Turkey Ahmet „paz” Karahoca
Turkey Engin „MAJ3R” Kupeli
Turkey Buğra „Calyx” Arkın
Australia Yaman „yam” Ergenekon
Turkey Canpolat „hardstyle” Yildiran (trener)

Turkey ex-Space Soldiers

Finland Aleksi „allu” Jalli
Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
Finland Jere „sergej” Salo
Finland Jani „Aerial” Jussila
Finland Sami „xseveN” Laasanen
Finland Slaava „Twista” Räsänen (trener)

Finland ENCE eSports

Serbia Nestor „LETN1” Tanić
Bosnia and Herzegovina Nemanja „huNter” Kovač
Serbia Nemanja „nexa” Isaković
Lithuania Rokas „EspiranTo” Milasauskas
Finland Otto „ottoNd” Sihvo

European Union Valiance

France Nathan „NBK-” Schmitt
France Dan „apEX” Madesclaire
France Cédric „RpK” Guipouy
France Mathieu „ZywOo” Herbaut
United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin
France Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)

France Vitality

Grupy i harmonogram

Lp.DrużynaBilans
1Renegades2-0
2Grayhound Gaming2-1
3CyberZen1-2
4Aequus Club0-2
Lp.DrużynaBilans
1MVP PK2-0
2ViCi Gaming2-1
3GOSU1-2
4Beyond Esports0-2

Wtorek, 22 stycznia:

Środa, 23 stycznia:

Wtorek, 22 stycznia:

Środa, 23 stycznia:

Czwartek, 24 stycznia:

Piątek, 25 stycznia:

Sobota, 26 stycznia:

Składy

Mongolia Erdenetsogt „erkaSt” Gantulga
Australia Chris „dexter” Nong
Australia Oliver „DickStacy” Tierney
Australia Liam „malta” Schembri
New Zealand Euan „sterling” Moore

Australia Grayhound Gaming

Australia Aaron „AZR” Ward
Australia Justin „jks” Savage
Norway Joakim „jkaem” Myrbostad
Australia Jay „liazz” Tregillgas
New Zealand Sean „Gratisfaction” Kaiwai
Serbia Aleksandar „kassad” Trifunović (trener)

Australia Renegades

China Zhong „zhokiNg”  Weijie
Hong Kong Cheung „Freeman”  Wing Hei
China Liu „aumaN” Zhihong
China Liang „advent” Zhuo
Malaysia Andrew „kaze”  Khong

China ViCi Gaming

China Bin „Savage” Liu
China BingYuan „tb”  Li
China Zhen „HZ”  Huang
China Lifan „Viva” Ran
China Lei „bottle” Mao
China Jia „Addingwll” Liu (trener)

China CyberZen

Korea, Republic of Kang „solo” Keun-chul
Korea, Republic of Kim „glow” Min-soo
Korea, Republic of Park „zeff” Min-seok
Korea, Republic of Lee „XigN” Hyun-pyo
Korea, Republic of Seon-ho „xeta” Son
Korea, Republic of Pyeon „termi” Seon-ho (trener)

Korea, Republic of MVP PK

Korea, Republic of Jeong „Jinx”  Hong-kyo
Korea, Republic of Kim „stax” Gu-taek
Korea, Republic of Kim „Lakia” Jong-min
Korea, Republic of Kim „SeokE” Gi-seok
Korea, Republic of Kim „HSK” Hae-seong

Korea, Republic of GOSU

Thailand Tosapol „TOR” Saekow
Thailand Warittorn „RoLEX” Kalanukarn
Thailand Kitsada „bnwGiggs” Pookamroong
Thailand Pakorn „veta” Treeronarit
Thailand Chanawin „JohnOlsen” Nakchain

Thailand Beyond

Israel Anton „hydra” Sviridon
Israel Guy „anarkez” Trachtman
Israel Roey „ZENCER” Kimhi
Israel Daniel „ponkt” Punkt
Israel Illay „asYLum” Lehrer
United Kingdom Ian „Immi” Harding (trener)

Israel Aaquus Club

Grupy i harmonogram

Lp.DrużynaBilans
1NRG Esports2-0
2INTZ eSports2-1
3Bravado Gaming1-2
4Imperial e-Sports0-2
Lp.DrużynaBilans
1FURIA Esports2-0
2Team Envy2-1
3Team One1-2
4eUnited0-2

Wtorek, 22 stycznia:

Środa, 23 stycznia:

Wtorek, 22 stycznia:

Środa, 23 stycznia:

Czwartek, 24 stycznia:

Piątek, 25 stycznia:

Sobota, 26 stycznia:

Składy

United States Jacob „FugLy” Medina
Canada Damian „daps” Steele
United States Vincent „Brehze” Cayonte
Bulgaria Cvetelin „CeRq” Dimitrov
United States Ethan „nahtE” Arnold
United States Chet „ImAPet” Singh (trener)

United States NRG Esports

Canada Kaleb „moose” Jayne
United States Skyler „Relyks” Weaver
United States Michael „dapr” Gulino
Canada Pujan „FNS” Mehta
United States Austin „Cooper-” Abadir

United States eUnited

United States Taylor „Drone” Johnson
United States Steven „reltuC” Cutler
United States Noah „Nifty” Francis
United States Josh „jdm64” Marzano
Denmark Finn „karrigan” Andersen
United States Zachary „Eley” Stauffer (trener)

United States Team Envy

Brazil Yuri „yuurih” Gomes
Brazil Andrei „arT” Piovezan
Brazil Vinicius „VINI” Figueiredo
Brazil Kaike „kscerato” Cerato
Brazil Rinaldo „AbleJ”  Moda
Brazil Nicholas „guerri” Nogueira (trener)

Brazil FURIA eSports

Brazil Pedro „Maluk3” Campos
Brazil Victor „iDk” Torraca
Brazil Alencar „trk” Rossato
Argentina Nicolás „NikoM” Miozzi
Brazil Bruno „bit” Lima
Brazil Olavo „cky” Napoleão (trener)

Brazil Team One

South Africa Dimitri „Detrony” Hadjipaschali
South Africa Aran „Sonic” Groesbeek
South Africa Ruan „ELUSIVE” van Wyk
South Africa Johnny „JT”  Theodosiou
South Africa Rhys „Fadey” Armstrong
South Africa Tiaan „T.C” Coertzen (trener)

South Africa Bravado

Brazil Vito „kNgV-” Giuseppe
Brazil Marcelo „chelo” Cespedes
Brazil Alexandre „xand” Zizi
Brazil Lucas „destinyy” Bullo
Brazil Gustavo „yeL” Knittel
Brazil Alessandro „Apoka” Marcucci (trener)

Brazil INTZ eSports

Brazil Gustavo „SHOOWTiME” Gonçalves
Brazil Caio „zqk” Fonseca
Brazil Bruno „shz” Martinelli
Brazil Thiago „tifa” França
Brazil Denis „dzt” Fischer
Brazil Matheus „kaos” Nicolau (trener)

Brazil Imperial e-Sports