Minor drużyn z regionu CIS rozpoczyna się od sporej niespodzianki. W pierwszym meczu grupy A Gambit musiało uznać wyższość Syman. Jeden z faworytów do awansu będzie musiał teraz bronić się przed odpadnięciem z turnieju.

16

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia Gambit, po tym jak zespół zaprezentował skuteczne ataki w pistoletówce oraz rundzie z lepszym ekwipunkiem. Syman otworzyło swój dorobek punktowy od razu po zakupie karabinów. Jedno zwycięstwo pomogło antyterrorystom we wkroczeniu na właściwą ścieżkę i od tego momentu to oni dominowali na serwerze. Niżej notowana drużyna bardzo dobrze radziła sobie z obroną obszarów bombowych. Pokazywała również udane odbicia. Świetna passa została przerwana dopiero przy stanie 7:2. Po tym byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, a Dosia i spółka wciąż nie potrafili nawiązać równej walki z oponentem. Zamiast przejęcia inicjatywy, od wyniku 4:8 zdobyła do końca tylko jedną rundę, co oznaczało rezultat 5:10 przed zmianą stron.

Po przerwie Gambit ponownie wygrało pistoletówkę oraz starcie z przewagą broni. Ponadto, tym razem faworyt potyczki poradził sobie również w pojedynku z karabinami. Pierwsza próba wyrównania była nieudana, ponieważ Syman zaprezentowało skuteczną ofensywę przy stanie 10:9. Jedna porażka nie podłamała antyterrorystów, którzy błyskawicznie wrócili na właściwe tory, a dokonali tego przy pomocy ace'a mou. Po chwili na tablicy wyników pojawił się już remis 11:11. Jak się okazało, to wszystko, na co było stać podopiecznych B1ad3. Zawodnicy atakujący przejęli inicjatywę w decydującym momencie spotkania i jako pierwsi przybliżali się do upragnionego triumfu. Kolejne udane rundy zapewniły im trzy punkty meczowe. Gracze wykorzystali pierwszą szansę, dzięki czemu zwyciężyli Traina 16:12.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.