Za nami mecz zwycięzców w grupie B. FURIA po dwóch mapach przeciwko Envy może cieszyć się z awansu do fazy pucharowej amerykańskiego Minora!

2

Envy zaczęło starcie na Inferno po stronie broniącej. Amerykanom udało się zwyciężyć w pistoletówce oraz dwóch następnych rundach, dzięki czemu nabierali pewności siebie. FURIA korzystała z różnych pomysłów, aczkolwiek żaden nie pozwalał im zdobyć punktu. W końcu jednak Brazylijczycy przerwali złą passę i poszli za ciosem. Przed zmianą stron tracili do zespołu karrigana zaledwie jedno oczko.

Początek drugiej części meczu pokazywał, że i jedni i drudzy chcieliby przejąć inicjatywę i poczuć się trochę bardziej komfortowo mając przewagę. Oglądaliśmy sytuację, w której raz Envy wychodziło zwycięsko, a raz FURIA, aż ostatecznie to Nifty i spółka wygrali tę przebitkę i zbliżyli się do triumfu. Brazylijska formacja pokazała jednak wolę walki i w końcówce zrobiło się gorąco. VINI razem ze swoją drużyną dokończyli piękny powrót pokonując Amerykanów 16:14.

Druga mapa została wybrana przez Envy, które podobnie jak na Inferno zaliczyło dobry start. Później jednak pojawiły się problemy, gdyż FURIA grająca po stronie antyterrorystów umocniła swoją defensywę. Brazylijczycy nie przejęli całkowicie kontroli nad tym, co się dzieje na mapie, aczkolwiek starcie znacznie się wyrównało, co zresztą pokazał koniec pierwszej połowy, po którym na tablicy wyników widniało minimalne prowadzenie formacji z Brazylii – 8 do 7.

Po zmianie stron, Envy prezentowało się znacznie gorzej. FURIA idealnie to wykorzystywała, zdobywając punkt za punktem. Widać było, że antyterroryści są bez radni, a terroryści czują się na mapie jak ryba w wodzie. Nie musieliśmy długo czekać na zakończenie pojedynku pozytywnym wynikiem dla arTa i spółki – 16:9.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polską transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska.