Duńska drużyna North nie dała swojemu przeciwnikowi żadnych złudzeń co do rezultatu w tym meczu. ex-Space Soldiers definitywnie kończy swoją przygodę na Minorze, przez co na pewno nie pojawi się w dalszej fazie turnieju.

Turkey ex-Space Soldiers

0

Faza grupowa
Minor EU – IEM Major Katowice 2019
Mecz przegranych grupy B

Mirage
(3:12; 2:4)

Inferno
(8:7; 5:9)

Denmark North

2

Mirage

Spotkanie od samego początku zapowiadało jednostronne starcie. North już od pistoletówki przyciskało przeciwników w taki sposób, by ci nie mogli skonstruować żadnego, dobrego ataku na obszar bombowy. Turkom w szóstej rundzie udało się zaskoczyć oponenta, dzięki czemu zdobyli oni swój pierwszy punkty. Duńczycy mimo tego nie przestawali naciskać i zaraz po tym zresetowali ekonomicznie terrorystów. Minuty mijały, a byli zawodnicy organizacji Space Soldiers nadal nie potrafili przełamać obrony przeciwników. Duńska ekipa była świetnie przygotowana do tego meczu, przez co wygrali pierwszą połówkę 12:3.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Kjaerbye i spółka znów zwyciężyli w pistoletówce oraz w starciu anty eco. W rundzie z pełnym wyposażeniem MAJ3R i spółka dała radę zwyciężyć i dzięki temu mogli oni na chwilę przedłużyć swoją grę. Na chwilę, ponieważ lada moment North mogło się już cieszyć z pierwszej zdobytej mapy.

Inferno

Druga mapa rozpoczęła się znowu lepiej dla North. Terroryści w początkowych rundach świetnie czytali grę przeciwników i zdobywali kolejne oczka na swoje konto. ex-Space Soldiers jednak się nie poddawało i zawodnikom tej właśnie formacji udało się przez siedem potyczek z rzędu odpierać ataki przeciwników. Mimo bardzo odpowiedzialnej gry ze strony Turków, to i tak ostatni głos przed zmianą stron należał do Duńczyków. Ekipa cadiaNa w ostatnich trzech starciach zdołała wyrwać wszystkie możliwe punkty, przez co zniwelowali stratę do minimum.

Po zmianie stron gracze z Danii kolejny raz wzorowo sobie poradzili na pistoletach, dzięki czemu mogli zrównać się, a zaraz po tym wyprzedzić punktami swoich oponentów. Calyx i spółka jeszcze próbowała odpowiedzieć i to im się udało, ale niestety dla nich zostali szybko zresetowani ekonomicznie co w ogólnym rezultacie przekreśliło ich szansę na powrót do tego spotkania, ponieważ rozpędzeni Duńczycy dobrze wiedzieli, o co grają i już nie dali się nawet zbliżyć w tabeli wyników kończąc cały mecz na dwóch mapach.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.