Faworyt całego Amerykańskiego Minora, czyli NRG bardzo dobrze rozpoczyna  turniej w Katowicach. Ekipa dapsa bez większych problemów pokonała Imperial, dzięki czemu jeszcze dziś będą mieć szansę wyjścia ze swojej grupy.

United States  NRG

16

Faza grupowa
Minor NA – IEM Major Katowice 2019
Mecz otwarcia

Nuke
(9:6; 7:2)

Brazil Imperial

8

Nuke

Spotkanie rozpoczęło się dobrym atakiem NRG na obszar bombowy. Dzięki temu ekipa prowadzona przez dapsa mogła spokojnie zdobyć drugi punkt w rundzie anty eco. Następnie przyszła odpowiedź ze strony Imperial, ale niestety dla nich szybko zostali zresetowani ekonomicznie, przez co oddali kolejne trzy oczka swoim przeciwnikom. Mimo tego, że Amerykanie próbowali cały czas naciskać na tifa i spółkę, to Ci nie dali się stłamsić i zniwelowali stratę punktową do jednego. Przed zamianą stron terroryści zdołali jeszcze bardziej podwyższyć swoje prowadzenie, dzięki czemu po piętnastu starciach wygrywali wynikiem 9:6.

Pistoletówka przebiegła pomyślnie dla Brazylijskiej drużyny, ale już w następnej potyczce zostali oni zaskoczeni force'm NRG i szybko stracili swoją inicjatywę. Druga część spotkania to był koncert w wykonaniu graczy z Ameryki Północnej. Latynosi kompletnie sobie nie radzili, po stronie atakującej, co dobrze wykorzystała ekipa CeRqa kończąc mecz, bez większych problemów wynikiem 16:8.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polską transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska.