W starciu finałowym dolnej drabinki Team Envy pokonało ekipę INTZ. Brazylijczycy odpadają z walki o Majora, a skład karrigana jutro powalczy o slot w Katowicach.

United States Team Envy

2

Faza pucharowa
Minor NA – IEM Major Katowice 2019
Finał dolnej drabinki

Dust2
(13:2; 3:0)

Train
(11:4; 0:12)

Overpass
(9:6; 7:2)

Brazil INTZ

1

Dust2

Starcie na pierwszej mapie od samego początku przewidywało łatwą wygraną przez Team Envy. Amerykanie szybko przejęli inicjatywę i bardzo dobrze kontrolowali cały obszar gry. Po dosyć łatwych dla karrigana i spółki potyczkach przyszła odpowiedź ze strony INTZ. Terroryści straconym punktem za bardzo się nie przejęli i już po chwili zresetowali ekonomicznie swoich oponentów. Do końca połowy Brazylijczycy jeszcze w jednym starciu wzbili się na wyżyny i wyrwali dla siebie kolejne oczko, ale oprócz tych dwóch przebłysków ekipa atakująca była bezbłędna.

Druga część mapy Dust2 nie przyniosła znaczących zmian w oglądanej grze. Team Envy bardzo szybko odniosło trzy wygrane rundy i zakończyło cały mecz wynikiem 16:2.

Train

Drugie starcie, tym razem na Train zaczęło się lepiej dla formacji INTZ. Udało im się odnieść zwycięstwo w pistoletówce, rundzie anty eco i potyczce na pełnym wyposażeniu, przez co posiadali już trzy punkty zaliczki. Team Envy widząc co się dzieje zareagowało idealnie. Amerykanie w czterech następnych starciach byli bezbłędni co poskutkowało wyjściem na prowadzenie. Brazylijczycy szybko znowu doskoczyli do rywali, wyrównując, ale tylko na chwile, ponieważ jdm64 i spółka, dzięki swojej świetnej obronie obszarów bombowych wygrali kolejnych siedem potyczek i zakończyli pierwszą połowę wynikiem 11:4.

Zamiana stron wywróciła oglądane widowisko do góry nogami. Na początku ekipa kNgV- nieśmiało zdobywała punkty, łudząc się, że jeszcze mogą powrócić do spotkania. Z każdą następną rundą Brazylijczycy się rozkręcali i byli coraz bardziej pewni siebie, co doprowadziło do deklasacji i wygraniu aż dwunastu potyczek z rzędu, nie tracąc po stronie broniącej ani jednej.

Overpass

Ostatnią mapą było Overpass. Team Envy po przegraniu drugiej potyczki było bardzo poddenerwowane, co przeniosło się również na ich grę. Od początku dominowali po stronie atakującej swoich oponentów i nie pozwalali im na kontrolę rozgrywki. Świetna indywidualna gra Drone przyczyniła się do tego, że w pewnym momencie Amerykanie wygrywali aż 9:0, ale INTZ cały czas się nie poddawało i potrafiło się podnieść z tej słabej sytuacji. Brazylijczycy zgarnęli na swoje konto sześć następnych oczek i znacząco zniwelowali stratę do rywala.

Po zmianie stron Team Envy powróciło do swojej dobrej gry i zaczęło coraz bardziej powiększać przewagę nad oponentem. INTZ zdołało jeszcze dwa razy nawiązać poważniejszą walkę, ale to nie dało zbyt wiele i Amerykanie zakończyli całą mapę wynikiem 16:8.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.