AVANGAR było przed tym spotkaniem widocznym faworytem. Kazachowie byli bardzo blisko wygrania tego meczu, ale jednak to drużyna Winstrike okazała się lepsza w końcówce i dzięki temu Rosjanie wychodzą jako pierwsi z grupy B.

Kazakhstan  AVANGAR

1

Faza grupowa
Minor CIS – IEM Major Katowice 2019
Mecz wygranych

Dust2
(9:6; 4:10)

Cache
(12:3; 4:2)

Train
(4:11; 3:5)

Russian Federation Winstrike

2

Dust2

Początek pierwszej mapy rozpoczął się z korzyścią dla Winstrike. Udało im się wygrać potyczkę na pistoletach oraz anty eco przeciwnika. Następnie z każdym kolejnym starciem byliśmy świadkami coraz większej dominacji ze strony AVANGAR. Udało im się w piątej rundzie zresetować ekonomicznie ekipę atakującą, dzięki czemu wybili oni z rytmu rosyjskich graczy. Kazachom udało się zdobyć na swoje konto aż siedem punktów, bez straty ani jednej, co znacznie przyczyniło się na wynik pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron znowu w pistoletówce lepiej zagrała drużyna WorldEdita, ale zostali oni jeszcze szybciej zniesieni na ziemie niż miało to miejsce wcześniej. Już w drugim starciu terroryści zaskoczyli oponentów zdobywając kolejne oczko i dzięki temu bez problemu dokończyli pierwszą mapę, wygrywając ją wynikiem 16:5.

Cache

Druga mapa rozpoczęła się bliźniaczo podobnie tak jak pierwsza. Winstrike szybko zdobyło dwie kolejne rundy, ale już w potyczce na pełnym ekwipunku musiało uznać wyższość bustera i spółki. Rozpędzeni Kazachowie, mimo jednego błędu roznosili przez następnych osiem potyczek przeciwników. W każdym starciu skutecznie bronili oraz odbijali obszary bombowe. Tak pięknie jednak nie było cały czas. Końcówka połówki była lepsza dla rosyjskich zawodników. Na cztery rundy zdołali wygrać trzy, co było zadowalającym wynikiem i pozwoliło im to na polepszenie wyniku po stronie atakującej.

Swoją pierwszą pistoletówke udało się wygrać nareszcie ekipie AVANGAR. Pozwoliło im to na spokojne zdobycie kolejnej rundy, ale już w starciu na pełnym wyposażeniu dobrym clutchem 1vs2 popisał się n0rb3r7, zdobywając ważny punkty dla swojej drużyny. Widać było, że znacznie polepszyło to morale Winstrike. Ekipa wayLandera będąc na fali wygrała pięć następnych potyczek i mimo tego, że nie udało im się od razu wyjść na prowadzenie, to zresetowali ekonomicznie oponentów i mimo dużego oporu ze strony Kazachów, zamknęli drugą mapę wynikiem 16:13.

Train

Na ostatniej, trzeciej potyczce Winstrike znów pokazało, że ma opanowane pistoletówki do perfekcji. Udało im się zdobyć już czwartą, na pięć możliwych rund otwierających, dzięki czemu mogli sobie pozwolić na udany start na mapie Train. W starciu z pełnym ekwipunkiem kontakt zaliczyła drużyna AVANGAR, która dzięki temu zwycięstwu wyszła na chwile na prowadzenie. Na chwilowe, ponieważ ekipa terrorystów zaczęła pokazywać, że poprzedni powrót nie był przypadkiem i teraz zaczęła dociskać swoich przeciwników. Lada moment oglądaliśmy deklasacje w wykonaniu rosyjskich graczy, dzięki czemu zakończyli pierwszą połowę wynikiem 11:4.

W drugiej części meczu kompletnie nic się nie zmieniło i Winstrike spokojnie dokończyło swoją robotę, wygrywając całe spotkanie i wychodząc z grupy B.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.