Mecz otwarcia grupy A przebiegł bez zaskoczenia. Aequus Club całkowicie nie poradziło sobie z Renegades przegrywając pierwsze spotkanie.

7

Aequus całkowicie nie poradziło sobie podczas pistoletówki, a następnie pierwszego fulla. Następujący po nim force przyniósł bonus za podłożenie bomby, lecz obrona obszaru bombowego B z samymi pistoletami całkowicie przerosła Izraelczyków. Punkt na przełamanie zdobyli dopiero na wynik 5:1 i to wystarczyło by zmusić Renegades do grania z gorszym ekwipunkiem. Jednak Australijczycy zaskoczyli swoich rywali, wygrywając tę rundę dysponując wyłącznie podstawowymi pistoletami. Po tej wpadce Aequus nie potrafiło podnieść się z kolan, a jkaem i spółka z łatwością radzili sobie z obroną obszarów bombowych. Sam Joakim potrafił w pojedynkę zatrzymać cały atak, a w jedenastej rundzie zdołał nawet wyeliminować wszystkich przeciwników. Do końca pierwszej połowy drużyna z Izraela zdobyła jeszcze jeden punkt, co oznacza, że przez zmianą stron zobaczyliśmy na tablicy wyników 13:2.

Aequus wygrało drugą pistoletówkę i ponownie dali się zaskoczyć przez przeciwników w kolejnej rundzie. Izraelski skład odpowiedział pięknym za nadobne, ponownie przejmując inicjatywę. Aequus było w stanie nadrobić nieco strat, lecz zaliczka z pierwszej połowy okazała się być zdecydowanie zbyt mała. Mapę zakończył Gratisfaction, który wygrał sytuację dwóch na jednego.Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polska transmisja z Minorów jest dostępna na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.