Gambit udanie zrewanżowało się Syman za wczorajszą porażkę na Minorze CIS. Bondik wraz z kolegami poradzili sobie z rywalem w starciu best of 3, dzięki czemu awansowali do fazy pucharowej turnieju.

2

Początek meczu należał do Syman, które osiągnęło czteropunktowe prowadzenie po stronie atakującej. Wydawało się, terroryści jeszcze bardziej powiększą swój dorobek punktowy, jednak w rundzie nr 5 Gambit przerwało tę passę, wygrywając starcie ze słabszym ekwipunkiem. Takie zwycięstwo nieco podbudowało mou i spółkę, ponieważ zaprezentowali oni dwie kolejne skuteczne obrony. Od wyniku 4:3 niżej notowany zespół zdołał jednak wrócić na właściwe tory i dokładał następne starcia na swoje konto. Kilka udanych potyczek w ofensywie zapewniło mu zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. Końcówka także poszła po jego myśli, bowiem stracił podczas niej zaledwie jeden punkt, co oznaczało prowadzenie 11:4 do przerwy.

Po zmianie stron Gambit wygrało pistoletówkę, a znacznie przyczynił się do tego bondik, który ugrał clutcha 1 vs 3. Moment później jego drużyna wykorzystała lepsze wyposażenie, dzięki czemu zmniejszyła stratę do pięciu oczek. Syman odpowiedziało od razu po zakupie karabinów. Antyterroryści szybko przybliżali się do triumfu i przed zapewnieniem sobie rund meczowych przegrali zaledwie jedno starcie. Po chwili wykorzystali pierwszą z ośmiu szans i zwyciężyli Mirage'a 16:7.

Dust2

Od początku drugiej mapy byliśmy świadkami odmienionego Gambit. Doświadczony zespół radził sobie z każdą ofensywną próbą przeciwnika i dokładał kolejne punkty na swoje konto. Rzadko pozwalał mu także na podkładanie bomby. Syman przerwało dominację rywala dopiero przy stanie 0:6, lecz tylko raz powtórzyło skuteczny atak. Od rundy nr 9 antyterroryści wrócili na zwycięską ścieżkę i ponownie dominowali na serwerze. Ustabilizowane finanse i posiadanie wszystkich karabinów pozwoliły im dociągnąć świetną passę do końca połowy, dzięki czemu prowadzili oni 13:2.

Druga pistoletówka wpadła na konto Gambit i przybliżyła drużynę do końcowego zwycięstwa. Po chwili zawodnicy zapewnili sobie już trzynaście rund mapowych. Wykorzystali pierwszą szansę i mogli cieszyć się z wygranej 16:2.

Syman rozpoczęło decydującą mapę po stronie broniącej i od razu pokazało skuteczną obronę w pistoletówce. Starcie anty eco także poszło po ich myśli, choć niespodziewanie pozwolili rywalowi na podłożenie bomby. Pełny ekwipunek pomógł Gambit w zdobyciu pierwszego punktu, a to był początek dobrej passy. Formacja błyskawicznie wyrównała, a później mogła spokojnie budować przewagę. Przy tym podejściu odskoczyła już na 6:2. Antyterroryści nie dawali za wygraną, jednak stać ich było na zwyciężenie tylko dwóch potyczek. Później bondik wraz z kolegami ponownie przejęli inicjatywę i dali się pokonać dopiero w piętnastej rundzie, dzięki czemu przed zmianą stron prowadzili 10:5.

Druga pistoletówka była świetnym pojedynkiem bondika i SANJI. Obaj zawodnicy zdobyli po cztery eliminacje, ale ostatecznie to Ukrainiec poradził sobie w clutchu 1 vs 2 i dał jedenasty punkt swojej ekipie. Niespodziewanie, Gambit nie ponowiło tego sukcesu, choć w rundzie nr 17 posiadało już przewagę 5 vs 3. Syman uniknęło błędu i zaczęło zmniejszać dystans do oponenta. W pewnym momencie ich strata wynosiła już tylko jedną rundę, lecz zespół potknął się na ostatniej prostej do remisu. Od tej chwili terroryści dominowali nad przeciwnikiem i bez większych problemów zakończyli mecz triumfem 16:10.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.