Valiance sprawiło wielką niespodziankę w meczu przeciwko mousesports. Drużyna złożona z większości z Serbów pokonała „Myszki” i zalicza bardzo udany start na sam początek zmagań w Katowicach. Ekipa ropza będzie musiała jutro rozegrać mecz o życie.

European Union mousesports

14

Faza grupowa
Minor EU – IEM Major Katowice 2019
Mecz otwarcia grupy B

Mirage
(7:8; 7:8)

Serbia Valiance

16

Mirage

Początek meczu zwiastował bardzo wyrównane widowisko. Po wygraniu pistoletówki ze strony Valiance, ekipa ropza nie poddała się i już w kolejnym starciu uporała się ze swoimi oponentami, szybko doprowadzając przez to do remisu. Lada moment widzieliśmy już prowadzenie „Myszek”, ale one nie trwało długo, ponieważ chwile później to EspiranTo i spółka pokazała, że nie przyjechali do Katowic nadaremno i będą walczyć o awans na Majora. W pewnym momencie wygrywali nawet 7:3, ale niestety dla nich, mousesports dało radę nadrobić stratę, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 na korzyść Serbów.

Po zamianie stron drugi raz Valiance odniosło zwycięstwo w pistoletówce i tym razem uporało się również z oponentami w starciu anty eco. Mimo że ekipa STYKO zdołała wygrać w rundzie na pełnym wyposażeniu, to nie dało im to zbyt wiele, ponieważ chwile później zostali zresetowani ekonomicznie i antyterroryści na czele z huNterem sprawili wielką niespodziankę, pokonując mousesports wynikiem 16:14.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.