Grayhound awansowało do Fazy Nowych Pretendentów na IEM Katowice 2019. W decydującym meczu Australijczycy pokonali ViCi Gaming i mogą cieszyć się z upragnionego biletu na Majora.

Overpass

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia ViCi po skutecznych obronach w pistoletówce i rundzie anty eco. Grayhound otworzyło swój dorobek punktowy po zakupie pełnego ekwipunku. Australijczycy błyskawicznie wyrównali na poziomie 2:2, po czym zdołali nawet uzyskać minimalne prowadzenie. Jak się okazało, był to koniec ich krótkiej serii. Przy stanie 2:3 Chińczycy dysponowali już karabinami, co udanie przełożyli na zwycięstwo. Triumf pomógł im przejąć inicjatywę, a w kolejnych potyczkach dość łatwo radzili sobie z ofensywnymi próbami oponenta. Przez okres dominacji tylko raz pozwolili mu na podłożenie ładunku. Ostatecznie, kapitalna gra w obronie zapewniła ViCi wysokie prowadzenie 12:3 do przerwy.

Po zmianie stron Grayhound próbowało nawiązać walkę, a nieco pomogło w tym wygranie dwóch pierwszych rund. Na nieszczęście antyterrorystów, doznali porażki już podczas pierwszego fulla wroga. Wtedy chińska formacja spokojnie przybliżała się do zwycięstwa i szybko zapewniła sobie aż dziesięć punktów mapowych. Wykorzystała drugą z tych szans, triumfując 16:6.

Po przerwie zawodnicy spotkali się na Mirage'u, a pierwsze starcia ponownie należały do ViCi Gaming. Tym razem zespół łatwo sięgnął też po pierwszego fulla, dzięki czemu mógł znacznie powiększyć przewagę. Niespodziewanie, w czwartej rundzie Grayhound przełamało rywala, choć nie posiadało karabinów. Zwycięstwo w takich okolicznościach musiało podbudować Australijczyków, którzy od tego momentu dyktowali warunki na serwerze. Nawet w przypadku porażki potrafili błyskawicznie zresetować wroga, co pomagało w budowaniu prowadzenia. Jak się okazało, świadkami dominacji antyterrorystów byliśmy już do końca połowy, której wynikiem było 11:4.

Po zmianie stron Grayhound wciąż pewnie kroczyło po zwycięstwo. Drużyna bez większych problemów zdobyła pierwsze cztery rundy, dzięki czemu zapewniła sobie jedenaście szans na triumf. Po wykorzystaniu trzeciej z nich mogła już cieszyć się z wygranej 16:6.

Dust2

Grayhound przeniosło dyspozycję z Mirage'a na początek decydującej mapy. Australijczycy wyglądali bardzo solidnie w ataku, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 4:0, a później 5:1 po szybkim przełamaniu rywala. ViCi Gaming miało jeszcze możliwość, by zakupić karabiny i należycie to wykorzystało. Od wyniku 2:5 to antyterroryści dominowali nad przeciwnikiem, a co więcej, kolejne punkty zdobywali z dużą łatwością. Dexter wraz z kolegami mieli czasami spore problemy ze zdobyciem choćby jednego fraga w rundzie. Kapitalną passę oponenta przerwali dopiero w ostatniej potyczce. Tym samym, przed zmianą stron przegrywali 6:9.

Druga pistoletówka wpadła na konto ViCi po skutecznym wejściu na bombsite A. Moment później zespół prowadził już 12:6, a to dzięki wykorzystaniu lepszego wyposażenia. Grayhound przebudziło się po zakupie karabinów i zaczęło powracać do tego spotkania. Pierwsza próba wyrównania była nieudana, natomiast druga już się powiodła. Wtedy na tablicy wyników widniało 13:13. Zawodnicy na tym nie poprzestali i zdołali dokończyć spotkanie zwycięstwem 16:13.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.