W derbach Stanów Zjednoczonych lepszą ekipą okazało się NRG. Brehze i spółka zakończyła cały pojedynek na dwóch mapach i nie pozostawiła żadnych złudzeń swoim rodakom. Team Envy teraz spada do drabinki przegranych i jutro będzie grać z nożem na gardle o awans na Majora.

United States NRG

2

Faza finałowa
Minor NA – IEM Major Katowice 2019
Półfinał górnej drabinki

Overpass
(10:5; 6:6)

Mirage
(12:3; 4:6)

United States Team Envy

0

Overpass

Spotkanie od samego początku było bardzo jedno liniowe. NRG udało się zwyciężyć w rundzie pistoletowej, dzięki czemu mogli oni na spokojnie zdobyć również i drugie oczko. Na pełnym wyposażeniu terroryści nadal nie odpuszczali, wskutek czego Team Envy na swój pierwszy punkt musiało poczekać do piątego starcia, gdzie wygrali grając na czas. Mimo tego FugLy i spółka nie zraziła się i po chwili zresetowała ekonomicznie oponentów, przez co w pewnym momencie wygrywali aż 10:1. Antyterrości  jeszcze ratowali wynik co w stu procentach im się udało, ponieważ pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5.

Po zmianie stron Team Envy kontynuowało swoją dobrą passę. Gra ekipy atakującej wygląda bardzo solidnie i dzięki temu udało im się zrównać punktami ze swoimi rodakami. NRG w ostatnim dla siebie momencie obudziło się, stając się tym samym niedostępnym dla przeciwników i gładko zawodnicy tej drużyny dokończyli pierwszą mapę, wygrywając ją 16:11.

Mirage

Drugą mapę znowu lepiej zaczęło NRG. Formacja ta oddała punkt swoim oponentom wcześniej niż na Overpassie, ponieważ już w starciu na pełnym wyposażeniu. Ekipa CeRqa od wyniku 4:3 zaczęła coraz bardziej dominować drużynę przeciwną. Ich świetna obrona obszarów bombowych doprowadziła do tego, że wygrali osiem potyczek z rzędu i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3.

Zmiana stron przyniosła odrodzenie Teamu Envy. Gracze jako antyterroryści znowu zaczęli powoli wracać do spotkania, skład karrigana zbliżył się do swoich oponentów już na wyłącznie pięć oczek, ale wtedy NRG się obudziło i już do końca kontrolowało mapę Mirage, wygrywając ją wynikiem 16:9, tym samym wygrywając to jednostronne starcie.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.