INTZ po trzech, wyrównanych starciach wygrywa spotkanie przeciwko Imperial i tym samym eliminuje swoich rodaków z walki o Majora. kNgV- i spółka jeszcze dziś rozegra decydujące starcie w grupie A.

Brazil INTZ

2

Faza grupowa
Minor NA – IEM Major Katowice 2019
Mecz eliminacyjny

Overpass
(12:3; 4:6)

Inferno
(4:11; 4:5)

Mirage
(8:7; 8:3)

Brazil Imperial

1

Overpass

Mecz rozpoczęła runda pistoletowa, w której lepszą drużyną okazało się INTZ. Antyterroryści szybko wygrali następną potyczkę, ale już w starciu na pełnym wyposażeniu musieli uznać wyższość Imperial. kNgV- i społka nie zraziła się oddaniem jednego punktu i od razu przeszła do odpowiedzi. Zresetowanie ekonomicznie oponenta pozwoliło im na znaczne oddalenie się wynikiem i możliwości grania spokojniej. Ekipa tifa dwukrotnie jeszcze nawiązywała walkę w pierwszej połowie, ale to nie dało im zbyt wiele, ponieważ po stronie atakującej koniec końców zdobyli wyłącznie trzy oczka.

Zmiana stron z początku nie zapowiadała zmiany oglądanej gry. INTZ znowu udało się zwyciężyć w pierwszych dwóch rundach pistoletowych i znacznie przybliżyło się do szybkiego zamknięcia Nuke'a. W ostatnim jednak momencie Imperial zaczynało gonić z wynikiem, przez co zawodnicy yeLa musieli odłożyć cieszenie się z wygranego pierwszego starcia. Po zdobyciu dziewiątego oczka przez ekipę broniącą terroryści postawili kropkę na „I”, dzięki czemu mogli być już myślam na następnej mapie.

Inferno

W starciu na pistoletach zwycięstwo odniosła ekipa Imperial. INTZ udało się zaskoczyć swoich oponentów, przez co wygrali następną potyczkę, dzięki czemu wyszli na dwupunktowe prowadzenie. zqkS i spółka po lekkim szoku zaczęła powoli się rozkręcać, swoją dobrą obroną obszarów bombowych zdobywali coraz więcej punktów na swoje konto i po dłuższej chwili na tablicy widniał miażdżący wynik 11:3. W ostatniej chwili przed zamianą stron terroryści zdołali wyrwać czwarte oczko dla siebie i podtrzymać jakiekolwiek nadzieje na powrót.

Druga część mapy Inferno szybko zweryfikowała predyspozycje xanda i spółki, ponieważ nie udało im się wygrać pistoletówki i Imperial było coraz bliżej swego. INTZ zdobywając cztery następne potyczki na swoją korzyść cały czas liczyło na zakończenie całego spotkania na dwóch mapach, ale niestety dla nich ekipa dzta zachowała zimną krew i dodała na własny dorobek punktowy szesnaste oczko.

Mirage

Ostatnia, trzecia mapa rozpoczęła się lepiej dla składu Imperial. Po bardzo dobrze rozegranej pierwszym starciu runda przeciwko samym pistoletom była jedynie formalnością i terroryści wyszli na dwa oczka przewagi. Następnie przyszła odpowiedź z drugiej strony, przez co ekipa INTZ będąc na fali wyrwała na swoją korzyść sześć punktów, oddając przy tym jedynie jeden. Końcówka pierwszej połowy lepszy był jednak dla SHOOWTiME'a i spółki, która dzięki temu odrobiła straty do wyłącznie oczka.

Ostatnia zamiana stron znowu lepiej wyszła ekipie Imperial. Przynajmniej tak zawodnicy mogli sobie myśleć po pierwszej rundzie, ponieważ w kolejnej potyczce ku zaskoczeniu (znowu) zostali zresetowani ekonomicznie i musieli gonić z wynikiem. Po dwóch następnych zgarniętych punktach przez podopiecznych kNgV- ich oponenci skutecznie obronili obszar bombowy i zdobyli swoje dziewiąte oczko. Nie mogli się nim natomiast długo pocieszyć, ponieważ bardzo szybko zostali zresetowani ekonomicznie, przez co INTZ już bezproblemu dokończyło dzieło swojego zniszczenia i doprowadziło do końca tego pojedynku.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polska transmisja z Minorów jest dostępna na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.