North jest ostatnim półfinalistą europejskiego Minora. Duńczycy po emocjonującym starciu pokonali Windigo i jutro zmierzą się z Vitality w play-offach turnieju.

Overpass

Początek meczu należał do North, które radziło sobie z ofensywnymi próbami rywala i nie pozwalało mu nawet na podkładanie ładunku. Windigo przerwało świetną passę przeciwnika, kiedy na tablicy wyników widniało 0:5. Jedno zwycięstwo pomogło bułgarskiemu zespołowi przejąć inicjatywę. Sukcesywnie zmniejszał on swoją stratę, aż w końcu stan spotkania uległ wyrównaniu. Jak się okazało, to wszystko na co było stać poizona i spółkę, ponieważ nie zdołali oni wyjść na prowadzenie. Duńczycy natomiast powrócili na zwycięską ścieżkę i dali się pokonać dopiero w piętnastej rundzie, dzięki czemu do przerwy wygrywali 9:6.

Po zmianie stron Windigo wygrało pistoletówkę, a moment później powtórzyło udaną obronę w starciu anty force. Co więcej, karabiny także nie pomogły North w przełamaniu wroga. Bułgarzy lepiej radzili sobie na serwerze i jako pierwsi przybliżali się do końcowego triumfu. Terroryści zaprezentowali skuteczny atak dopiero przy stanie 9:14. Wtedy powalczyli jeszcze o złapanie kontaktu z przeciwnikiem, jednak drużyna bubble'a przebudziła się w decydujących rundach i zwyciężyła 16:12.

Windigo wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, po tym jak v1c7oR i blocker poradzili sobie w sytuacji 2 vs 3. Wydawało się, że North odpowie już moment później, ponieważ aizy zdobył trzy otwierające fragi z P-250. Bułgarzy skutecznie wybrnęli jednak z tej sytuacji, powiększając tym samym prowadzenie. Duński skład udanie zrewanżował się w rundzie nr 5. Kolejne sukcesy pozwoliły mu nieco podgonić rywala, jednak potknęli się tuż przed remisem. Wtedy antyterroryści ponownie powiększyli przewagę. Dopiero od wyniku 3:6 ekipa dowodzona przez cadiaNa zdecydowanie przejęła inicjatywę. Tym razem nie pozwoliła oponentowi już na nic do końca połowy, przez co jej rezultatem było 9:6.

Druga pistoletówka wpadła na konto North, lecz zespół pozwolił przeciwnikowi na podłożenie bomby. Przez to Windigo zdecydowało się na zakupy, a trzy eliminacje SHiPZa z AK-47 przełożyły się na zdobycz punktową. Późniejsze wykorzystanie lepszego wyposażenia zmniejszyło stratę Bułgarów do jednego oczka. To jednak było wszystko, na co ich stać. Duńczycy nie pozwolili na wyrównanie, a później spokojnie dokładali kolejne rundy do swojego dorobku. Ostatecznie, mapa zakończyła się wynikiem 16:9 na ich korzyść.

Dust2

North wygrało pistoletówkę na decydującej mapie, choć aizy i Kjaerbye musieli radzić sobie w sytuacji 2 vs 5. Kolejne starcie ponownie było bardzo wyrównane, przez co Windigo zdecydowało się na zakupy także w rundzie nr 3. Wtedy przyniosły one pożądany efekt. Drużyna szybko wyrównała, lecz nie potrafiła na długo przejąć inicjatywy. W zamian byliśmy świadkami kilku wymian jeden za jeden. Ta seria została przerwana dopiero w końcówce, kiedy to skład z Bułgarii sięgnął po trzy potyczki z rzędu, co jednocześnie zapewniło mu zwycięstwo połowy. Ostatnie starcie padło już łupem Skandynawów, a to oznaczało wynik 7:8 przed zmianą stron.

Po przerwie wreszcie zobaczyliśmy okres dobrej gry North. Zespół zdobył cztery pierwsze rundy, ale potknął się w najmniej spodziewanym momencie, kiedy jego rywal grał force'a. Moment później powtórzył się scenariusz z poprzedniej części meczu, czyli kilka wymian jeden za jeden. Windigo cały czas utrzymywało małą stratę, jednak nie potrafiło wyrównać stanu mapy. Duńczycy osiągnęli natomiast trzy punkty meczowe. Wykorzystali drugą z tych szans i wygrali 16:13.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.