North przed tym spotkaniem stawiane było w roli zdecydowanego faworyta. Duńczycy jednak zawiedli na całej linii i to Windigo zalicza udany start podczas Minora.

Denmark  North

6

Faza grupowa
Minor EU – IEM Major Katowice 2019
Mecz grupy B

Overpass
(6:9; 0:7)

Bulgaria Windigo

16

Overpass

W spotkanie lepiej weszła drużyna North. Duńczykom udało się wygrać pierwsze dwie potyczki, ale już w starciu na pełnym wyposażeniu Windigo pokazało, że będzie walczyć o zwycięstwo. Bułgarzy zaczęli atakować coraz śmielej i to się opłaciło. W pewnym momencie wygrywali aż 8:3 i ekipę z Danii uratowała jedynie końcówka przed blamażem, ponieważ udało im się urwać trzy następne rundy na swoją korzyść, kończąc pierwszą połowę wynikiem 6:9.

Po zamianie stron ze świetnej strony w pistoletówce pokazał się poizon, który sam wyeliminował trzech oponentów i znacznie przyczynił się do wygrania tej potyczki. Następnie Windigo kontynuowało swoją dobrą grę, dzięki czemu pokonali oni North również w starciu na pełnym wyposażeniu. Duńczycy musieli force'ować i to im się prawie opłaciło. Prawie, ponieważ w sytuacji 1vs1 v1c7oR zachował zimną krew i zdobył trzynaste oczko dla swojej drużyny. To dodało ekipie SHiPZa tylko skrzydeł i rozpędzeni wygrali całe spotkanie wynikiem 16:6.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.