AVANGAR wykonało świetny comeback na drugiej mapie, dzięki któremu wywalczyło sobie awans do fazy pucharowej Minora CIS.

0

AVANGAR dobrze rozpoczęło spotkanie, wygrywając najpierw pistoletówkę, a potem resetując przeciwników po ich udanym fullu. Mimo to dali się zaskoczyć przez przeciwników, którzy dysponowali gorszym ekwipunkiem. To odwróciło role w spotkaniu i tym razem to pro100 zaczęło rozdawać karty. Zaliczyli pięć udanych ataków pod rząd nim ich oponenci zdążyli załatać luki w obronie. Wyrównana walka toczyła się do końca pierwszej połowy, o czym może świadczyć bardzo bliski wynik 8:7.

Druga część rozgrywki na Inferno rozpoczęła się od czterech wygranych rund przez ukraińską formację, która powróciła na prowadzenie. AVANGAR przełamało się podczas drugiego fulla, przejmując inicjatywę i wyrównując wynik. Ponownie pod koniec połowy zobaczyliśmy niezwykle wyrównaną walkę, którą nazwać można było festiwalem błędów. W większości przypadku tryumfy święciła nie ekipa, która okazała się lepsza ale ta, która popełniła w rundzie mniejsze błędy. Koniec końców mapa wybrana przez pro100 zakończyła się wynikiem 16:13 z korzyścią dla AVANGAR.

Dust2

Pierwsza pisoletówka została wygrana przez zawodników AVANGAR, lecz kazachska ekipa dała się zaskoczyć przez przeciwników w kolejnej rundzie, przez co ich sytuacja ekonomiczna znalazła się w opłakanym stanie. Jame i spółka nie potrafili sobie poradzić po stronie antyterrorystów na mapie wybranej przez samych siebie. Pozwolili swoim rywalom na sześć udanych ataków z rzędu, przez co zobaczyliśmy wynik 3:10. Dopiero wtedy dzięki świetnej zagrywce Jame'a, który zaszedł Ukraińców od flanki, kazachska drużyna mogła przełamać złą passę. To pozwoliło AVANGAR odbić się od dna pod koniec pierwszej połowy i wywalczyć sobie wynik 5:10 przed zmianą stron.

Ukraińcy nie podołali rywalom w drugiej pistoletówce, przez co ich przewaga zaczęła topnieć. Zdecydowali się przekupić broń w kolejnej rundzie, lecz to również się nie odpłaciło. Odpowiedzieli dopiero podczas pierwszego fulla na wynik 8:11, jednak porażka podczas następnej próby obrony spowodowała, że musieli grać z gorszym ekwipunkiem. Z przewagi z pierwszej połowy nie pozostało nic zawodnikom pro100. AVANGAR najpierw doprowadziło do remisu 11:11, a następnie wyszło na prowadzenie, lecz nie nacieszyli się nim zbyt długo. Ukraińska formacja zaskoczyła swoich rywali, wygrywając rundę dysponując wyłącznie pistoletami p250 oraz Desert Eagle. Zapłacili za to chwilę później, gdy to buster w pojedynkę przejął obszar bombowy B, po czym zdążyli podłożyć bombę ułamki sekund przed końcem czasu. Dzięki tej szczęśliwej zagrywce AVANGAR mogło doprowadzić ten mecz do końca, zwyciężając drugą mapę wynikiem 16:12.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.