EnVyUs z Finnem „karriganem” Andersenem na czele rozjechało się po ekipie TeamOne. Debiut w barwach Amerykańskiej organizacji Finn może zaliczyć do udanych i teraz jego drużyna stanie przed szansą awansowania z grupy B.

United States EnVyUs

16

Faza grupowa
Minor NA – IEM Major Katowice 2019
Mecz otwarcia

Dust2
(12:3; 4:0)

Brazil TeamOne

3

Dust2

Od samego początku spotkania żadna z drużyn nie odpuszczała. TeamOne udało się wygrać rundę pistoletową, ale mimo tego Brazylijczycy zostali zaskoczeni zakupieniem przez EnVyUs broni, przez co Amerykanie bardzo szybko wyrównali i wyszli na dwa punkty przewagi. Ekipa bita próbowała jeszcze nawiązać jakąkolwiek walkę, ale to nie przynosiło większego efektu i antyterroryści cały czas skutecznie broni obszary bombowe. Ataki Latynosów kompletnie nie były ze sobą zgrane, przez karrigan i spółka bez trudu zakończyła pierwszą połowę wynikiem 12:3.

Po zmianie stron nie uświadczyliśmy w żadnym wypadku odmienionej gry zawodników z Ameryki Łacińskiej. Wręcz przeciwnie, ekipa jdma64 bardzo szybko zdobyła trzy kolejne oczka na swoje konto i tym samym zakończyła to jakże jednostronne widowisko.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polską transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska.