Kolejny dzień europejskiego Minora za nami. Dziś najważniejszą informacją jest fakt, że ENCE wywalczyło sobie awans na Majora!

Za nami bardzo emocjonujący dzień podczas europejskiego Minora. Rozpoczęło się od spotkania między Valiance Vitality. Oba zespoły były świadome, że są w drabince przegranych, więc porażka będzie ich kosztować odpadnięciem z turnieju. Było to widać na serwerze, ponieważ potrzebowaliśmy aż trzech zaciętych map, żeby wyłonić zwycięzcę. Została nim francuska drużyna, która jutro wróci do gry.

Następnie przenieśliśmy się do drabinki wygranych, w której obserwowaliśmy finał – North vs. ENCE. Zarówno jedni, jak i drudzy pokazywali już na tych zawodach, że są w niezłej formie, także mogliśmy się spodziewać sporych emocji i faktycznie je otrzymaliśmy, aczkolwiek tylko na pierwszej mapie, która zakończyła się triumfem Finów po dogrywce – 22:20. Później jednak zobaczyliśmy pełną dominację allu i spółki, która doprowadziła do tego, że ENCE zostało pierwszym składem, który zapewnił sobie grę na Majorze w Katowicach.

Takim sposobem pozostał nam jeden mecz do wyłonienia jeszcze jednego zespołu, który opuści Katowice ze slotem na Majora. Odbędzie się on jutro o 17:15, a zobaczymy w nim oczywiście North Vitality. Przypominamy, że przegrany nie będzie aż tak załamany, ponieważ zajmując trzecie miejsce wciąż będzie miał szansę na wywalczenie slota w najważniejszym wydarzeniu roku, gdyż zagra jeszcze na ostatecznym Minorze.