mousesports wygrywa w meczu eliminacyjnym z OpTic Gaming i jeszcze dziś powalczy o awans do fazy pucharowej europejskiego Minora. Ich przeciwnikiem będzie Valiance.

0

OpTic wygrało pistoletówkę na początku tego spotkania, lecz mousesports odpowiedziało już podczas swojego pierwszego fulla, od razu niwelując przewagę. Po trzech oddanych rundach Duńczycy zdołali dwukrotnie skutecznie odbić obszary bombowe, ale Myszy świetnie radziły sobie z rozczytywaniem ruchów przeciwników. Dzięki temu to właśnie oni lepiej zakończyli pierwszą połowę, ponieważ na swoim koncie mieli osiem punktów, a warto zaznaczyć, że znajdowali się po teoretycznie trudniejszej stronie.

Druga pistoletówka została wygrana przez drużynę oskara. OpTic dzięki podłożonej bombie zdecydowało się kupić broń w kolejnej rundzie, lecz nie przyniosło to zamierzonych skutków. Dopiero kolejny full pozwolił k0nfigowi i spółce skutecznie zaatakować bombsite B. Duńczycy zdobyli siedem punktów, a zawodnicy mousesports przerwali ją wyłącznie jednokrotnie. Jednak nawet tak świetna passa nie pozwoliła OpTic na utrzymanie prowadzenia. Wystarczył jeden błąd, gdy nie zdążyli podłożyć bomby, aby Myszy odwróciły inicjatywę na swoją korzyść i ostatecznie wygrać tę mapę wynikiem 16:14.

Nuke

OpTic otworzyło drugą mapę wygrywając pistoletówkę, lecz dali się zaskoczyć przez oponentów w kolejnej rundzie. Myszy korzystając z przewagi ekwipunku zgarnęły jeszcze dwa punkty. Drużyna k0nfiga znalazła sposób na swoich przeciwników dopiero w ósmej rundzie, przy stanie 5:2. Wtedy Duńczycy pokazali swoją moc i po zdecydowanie trudniejszej stronie na tej mapie zdobyli aż pięć punktów z rzędu, będąc o krok od zapewnienia sobie lepszego wyniku w pierwszej połowie. mousesports zdołało wyrównać wynik, jednak nie udało im objąć prowadzenia przed zmianą stron, przez co tablica wyników wyświetliła 7:8.

Wygrana druga pistoletówka pozwoliła Myszom ponownie objąć prowadzenie. OpTic nie zdołało odpowiedzieć ani podczas pierwszego, ani podczas drugiego fulla. Pierwszy punkt zdobyli dopiero gdy bonus za przegraną osiągnął maksymalną wartość, dzięki czemu mieli pieniądze na pełny ekwipunek. Po trzech udanych obronach, chrisJ i spółka znaleźli nową lukę w defensywie oponentów, zmieniając tempo gry i atakując obszary bombowe o wiele wolniej. Przygotowanie taktyczne pozwoliło międzynarodowej formacji wygrać Nuke'a i zakończyć ten mecz na dwóch mapach.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.