eUnited na pierwszej mapie nie potrafiło przekuć potężnej przewagi w zwycięstwo, przez co Team One wykonało fenomenalny comeback. Amerykanie nie poradzili sobie na Inferno, przez co odpadli z turnieju.

 United States eUnited

0

Faza grupowa
Minor NA – IEM Major Katowice 2019
Mecz eliminacyjny

Cache
(12:3; 2:13)

Inferno
(2:13; 2:3)

Brazil Team One

2

Cache

eUnited zaprezentowało wszystkim fenomenalną stronę atakującą. Wygrana pistoletówka była dopiero początkiem dziesięciopunktowej serii, którą zaliczyli Amerykanie. Brazylijczycy całkowicie nie potrafili sobie poradzić z obroną obszarów bombowych, często ginąc przed detonacją bomby. Pierwszy punkt zdobyli dopiero na wynik 10:1. Do końca pierwsze połowy obydwa zespoły wymieniały się runda za rundę, co skończyło się przewagą dapsa i spółki 12:3 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka została wygrana przez zawodników z Brazylii i dzięki temu mogli myśleć o powrocie do tego spotkania. Tym razem to FNS i spółka całkowicie nie mogli odnaleźć się po stronie broniących. Każdy ich pomysł był rozczytywany i kontrowany przez przeciwników. eUnited odpowiedziało dopiero po sześciu straconych rundach, lecz był to pojedynczy sukces, który zrujnował ich ekonomię. Brazylijczycy doprowadzili do wyrównania na wynik 14:14, a następnie dokonali to czego nie mogli zrobić ich przeciwnicy. Zamknęli mapę wynikiem 14:16.

Inferno

Amerykańska drużyna rozpoczynając po stronie antyterrorystów wygrała pistoletówkę oraz kolejną potyczkę. Następnie inicjatywa ponownie została przejęta przez Brazylijczyków, którzy całkowicie zdominowali. Zespół prowadzony przez FNS-a nie zdobył ani jednej rundy po zwycięstwie w drugiej rundzie. Defensywa amerykańskiej formacji była tragiczna, a gracze Team One wiedzieli gdzie znajdują się słabe strony obrony. Pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 13:2 dla BITa i spółki.

Amerykanie wygrali drugą pistoletówkę i próbowali nadrabiać straty, jednak karygodna pierwsza połowa uniemożliwiła im popełnienie nawet najmniejszego błędu, a takowy przydarzył im się już w kolejnej rundzie. Team One okazało się zdecydowanie lepsze, kończąc mecz wynikiem 4:16.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem. Transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska.