Team Spirit pozostaje w walce o Majora w Katowicach. Zawodnicy tego zespołu zapewnili sobie co najmniej trzecie miejsce na Minorze CIS po zwycięstwie nad Gambit. O awans do Fazy Nowych Pretendentów powalczą z przegranym meczu AVANGAR vs Winstrike.

0

Spirit rozpoczęło Mirage'a po stronie atakującej i szybko osiągnęło prowadzenie 2:0 po udanej pistoletówce oraz starciu anty eco. Gambit wkroczyło na właściwe tory od czasu pierwszego fulla. Antyterroryści szybko wyrównali stan mapy, po czym zdołali też odskoczyć na dwa oczka. Zawodnicy atakujący odpowiedzieli przy stanie 2:4, jednak wydawało się, że szybki reset pogorszy ich sytuację. Na ten temat inne zdanie miał somedieyoung, który w rundzie nr 9 zdobył cztery eliminacje w sytuacji 2 vs 4. Zwycięstwo w takich okolicznościach podbudowało jego ekipę i zdecydowanie przejęła ona inicjatywę. Jak się okazało, dominacja trwała już do końca tej części spotkania, dzięki czemu Spirit wygrywało do przerwy 10:5.

Po przerwie Gambit sięgnęło po pistoletówkę, a chwilę później powtórzyło sukces w rundzie z lepszym wyposażeniem. To jednak wszystko, na co było stać skład mou. DavCost i spółka przebudzili się po zakupie pełnego ekwipunku i pewnym krokiem zmierzali po triumf. Znacznie zdominowali oni przeciwnika, nie pozwalając mu nawet na podkładanie bomby. Ostatecznie, okres bezbłędnej gry w defensywie przełożył się na zwycięstwo Spirit wynikiem 16:7.

Overpass

Pierwsza pistoletówka na Overpassie padła łupem Gambit, które bezproblemowo powiększyło prowadzenie do 2:0 po wykorzystaniu przewagi ekwipunku. Koniec tej krótkiej serii nadszedł szybko, bowiem wraz z fullem Spirit. Antyterroryści osiągnęli korzystny wynik, a późniejszy błyskawiczny reset rywala przy stanie 3:3 bardziej poprawił ich sytuację. Co więcej, Dosia wraz z kolegami jeszcze raz dali się szybko przełamać. Kłopoty ekonomiczne przekładały się na kolejne stracone punkty. Zawodnicy broniący dążyli po swoje i zapewnili sobie zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:4. Dopiero w dwóch ostatnich rundach byliśmy świadkami skutecznych ataków Gambit, co oznaczało dla tego zespołu rezultat 6:9 przed zmianą stron.

Początek drugiej części Overpassa należał do Spirit, które odskoczyło na 12:6. Pierwszy full antyterrorystów był udaną odpowiedzią na ofensywę rywala, a ponadto, pomógł im nieco przejąć inicjatywę. Gambit sukcesywnie zmniejszało dystans, lecz na ich nieszczęście, potknęli się na ostatniej prostej do remisu. Drugie podejście zakończyło się już sukcesem, a wtedy wynikiem było 13:13. W decydującym momencie spotkania to jednak gracze atakujący okazali się lepsi i po zdobyciu trzech ostatnich rund mogli świętować zwycięstwo 16:13.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.