ViCi Gaming rewanżuje się koreańskiej formacji GOSU. Chińczycy awansują do fazy pucharowej azjatyckiego Minora i będą walczyć o awans na IEM Major Katowice 2019.

2

ViCi rozpoczęło mecz od wygranej pistoletówki oraz czterech kolejnych potyczek. Koreańska formacja dopiero podczas trzeciej rundy z pełnym wyposażeniem, była w stanie zdetonować obszar bombowy. Chińczycy po czterech oddanych rundach, załatali luki w swojej obronie, próbując zminimalizować kolejne straty. Ostatecznie ViCi Gaming zakończyło pierwszą połowę dość satysfakcjonującym wynikiem, gdyż przed zmianą stron mieli trzypunktową przewagę.

Wygrana pistoletówka pozwoliła Koreańczykom w łatwy sposób wyrównać wynik. ViCi Gaming nie dało swoim przeciwnikom wyjść na prowadzenie, mimo że ci jeszcze raz doprowadzili do remisu – na 11:11. Chińczycy znaleźli lukę w obronie antyterrorystów i doskonale wiedzieli jak ją wykorzystać. GOSU walczyło o comeback, lecz SeokE popełnił fatalny błąd – na ułamek sekundy przerwał rozbrajanie bomby, przez co nie zdążył unieszkodliwić ładunku wybuchowego. Przez to pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 13:16.Koreańska formacja pokazała niemalże niezłomną obronę w pierwszej połowie. Po wygranej pistoletówce udało im się wygrać jeszcze w czterech kolejnych potyczkach. W momencie gdy ViCi Gaming przełamało złą passę, GOSU od razu ich zatrzymało, całkowicie demolując ich ekonomię. Poza dwoma pojedynczo wyszarpanymi rundami, ViCi Gaming zdołało zdobyć jeszcze aż trzy punkty pod koniec pierwszej połowy. Szczególnie zadowoleni mogą być z ostatniego punktu, który zawdzięczają zhokiNgowi, który poradził sobie w sytuacji jeden na dwóch.

Po zmianie stron ViCi przegrało pistoletówkę oraz swojego pierwszego fulla, co w olbrzymim stopniu utrudniło im sytuację na tej mapie. Mimo to nie tracąc wiary skutecznie nadrabiali strat i skracali punktowy dystans do przeciwników. Chińczycy wygrali aż osiem rund z rzędu, lecz w ostatnim momencie zaliczyli potknięcie i nie doprowadzili do remisu. Jednak oddanie jednej rundy, a następnie reset ekonomiczny pozwolił Freemanowi i spółce doprowadzić do dogrywki.

Freeman i kaze w pierwszej rundzie doliczonego czasu gry, odbili bombsite A z rąk czterech przeciwników. Zaraz potem kaze odpłacił się za to sytuacją jeden na jednego. Po zmianie stron to ViCi okazało się lepszą drużyną, gwarantując sobie zwycięstwo.Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem. Transmisja z Minor Championships znajduje się na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.