Vitality fenomenalnie rozpoczęło zmagania w europejskim Minorze. Z łatwością pokonali OpTic Gaming i jeszcze dziś powalczą o awans do play-offów.

Dust2
(9:6; 7:1)

Denmark OpTic Gaming

8

OpTic Gaming wygrało pistoletówkę, lecz zostali zaskoczeni przez oponentów w kolejnej rundzie. Francuzi dzięki przewadze ekwipunku zgarnęli aż dwie kolejnej rundy, lecz polegli tylko gdy Duńczycy przekupili broń. Zawodnicy Team Vitality zreflektowali się podczas następnego ataku, a to ponownie wpędziło k0nfiga i spółkę w problemy finansowe. Dzięki temu ZywOo i spółka mogli wypracować sobie sporą przewagę, gdyż ich przeciwnicy odpowiedzieli dopiero na wynik 7:3. Do końca pierwszej połowy duńskiej ekipie udało się skrócić dystans do przeciwnika i zakończyć wynikiem 9:6.

Druga pistoletówka została wygrana przez Francuzów. Vitality mimo przewagi pięciu na trzech przegrało pierwszego fulla oponentów. Podobny błąd popełniło OpTic dwie rundy później – nie zdołali utrzymać podłożonej bomby mając przewagę liczebną czterech do trzech. Duńczycy po tym nie mogli się odnaleźć, a margines błędu jaki sobie zostawili po pierwszej połowie okazał się zbyt mały. OpTic przegrało spotkanie wynikiem 16:8.Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.