AVANGAR jest pierwszym zespołem, który wywalczył sobie awans na IEM Katowice poprzez Minora CIS. Kazachowie wygrali z Winstrike w finale górnej drabinki i mogą szykować się na Majora.

Dust2

Początek spotkania należał do AVANGAR, które bez większych problemów radziło sobie z ofensywnymi próbami oponenta. Winstrike przerwało passę przeciwnika dopiero przy stanie 0:5. Ponowienie sukcesu zniszczyło nieco ekonomię antyterrorystów, dzięki czemu WorldEdit i spółka zdołali zmniejszyć stratę do dwóch oczek. Co więcej, po chwili popisali się też błyskawicznym resetem, a to jeszcze bardziej poprawiło ich sytuację. Na nieszczęście Rosjan, potknęli się oni tuż przed wyrównaniem, czyli przy stanie 5:6. Drugie podejście przyniosło taki sam efekt, a końcówka należała już do Kazachów. Sięgnęli oni po dwie ostatnie rundy, dzięki czemu przed zmianą stron osiągnęli prowadzenie 9:6.

Druga pistoletówka wpadła na konto AVANGAR, po tym jak drużyna bezbłędnie obroniła bombę podłożoną w sytuacji 5 vs 5. Kolejne potyczki także nie sprawiły terrorystom żadnych kłopotów i mogli oni spokojnie przybliżać się do zwycięstwa. Winstrike miało problemy ze zdobywaniem pojedynczych fragów, więc nie mogło w ogóle myśleć o wygrywaniu rund. Świetna gra w ataku zapewniła Kazachom aż dziewięć punktów mapowych. Po chwili mogli oni już cieszyć się z triumfu 16:6.

Winstrike nieco podniosło się po wcześniejszej porażce i udanie rozpoczęło walkę na drugiej mapie. Łupem zespołu padły nie tylko pistoletówka i runda anty eco, ale także pierwszy full rywala. Niespodziewanie, AVANGAR skutecznie odpowiedziało przy stanie 0:3, choć nie posiadało wtedy pełnego ekwipunku. Takie zwycięstwo pomogło drużynie przejąć inicjatywę i od tego momentu znacznie dominowała ona na serwerze. Ta seria przełożyła się na prowadzenie 6:3. Ponadto, Kazachowie byli w stanie szybko zresetować rywala po jego jednym sukcesie. Wtedy nie zeszli z właściwej ścieżki już do końca połowy i prowadzili 11:4.

Po zmianie stron AVANGAR wygrało pistoletówkę, lecz nie odskoczyło z wynikiem, ponieważ przegrało rundę nr 17. Triumf w takich okolicznościach musiał podbudować Winstrike, ponieważ formacja od razu zabrała się za odrabianie strat. Potknęła się dopiero przy wyniku 9:12, jednak nawet wtedy potrafiła błyskawicznie zresetować oponenta. Kolejne podejście przyniosło już remis na poziomie 13:13. Przedłużenie kapitalnej passy dało ekipie WorldEdita dwie szanse na zakończenie spotkania. Wykorzystała drugą z nich, wygrywając 16:14 po świetnym comebacku.

Utrata sporej przewagi na poprzedniej mapie nie podłamała AVANGAR, bowiem zespół prezentował się znakomicie od początku decydującej lokacji. Prezentował skuteczną grę w ataku, również radząc sobie w rundach z niekorzystną sytuacją liczebną. Okres dominacji został przerwany dopiero przy stanie 0:7. Wtedy Winstrike próbowało nawiązać kontakt z rywalem, jednak stać ich było na zdobycie tylko trzech punktów. Kazachowie byli pewni wygrania pierwszej połowy, lecz na tym nie poprzestali. Do końca nie oddali już ani jednego starcia, a to oznaczało prowadzenie 12:3 przed zmianą stron.

Po przerwie Winstrike wzięło się do roboty i pokazywało lepszego counter-strike'a. Zespół potrafił zmniejszyć stratę do pięciu oczek i dopiero wtedy dał się pokonać przeciwnikowi. Po tym jednym zwycięstwie AVANGAR szybko przybliżało się do triumfu. Zawodnicy zdołali bez większych problemów dokończyć mecz wygraną 16:7.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.