Grayhound rozpoczęło azjatyckiego Minora od zwycięstwa. Australijska formacja pokonała chińskie CyberZen i o wyjście z grupy zagra z Renegades.

 Australia Grayhound

16

Faza grupowa
Minor AS – IEM Major Katowice 2019
Mecz otwarcia

Overpass
(9:6; 7:4)

China CyberZen

10

Overpass

Grayhound rozpoczęło spotkanie po stronie atakującej i bez większych problemów zdobyło rundę pistoletową. Niespodziewanie, zagranie force'a przez CyberZen przyniosło błyskawiczny efekt w postaci przełamania. Chińczycy uniknęli pomyłki, lecz w dwóch starciach z lepszym ekwipunkiem stracili po trzy bronie. Co więcej, poradzili sobie też z przeciwnikiem w sytuacji, gdzie ten posiadał karabiny. Wydawało się, że antyterroryści bardziej odskoczą z wynikiem, jednak przy stanie 1:4 Australijczycy popisali się skuteczną ofensywą przy użyciu CZ-75 i podniesionej później M4. Takie zwycięstwo musiało ich podbudować, ponieważ znacznie przejęli inicjatywę na serwerze. Oprócz szybkiego wyrównania, potrafili też osiągnąć prowadzenie. Solidna gra zapewniła im wygranie połowy na poziomie 8:5. W końcówce byliśmy natomiast świadkami wymiany jeden za jeden, co przełożyło się na rezultat 9:6 do przerwy.

Po zmianie stron Grayhound zdobyło pistoletówkę, choć Savage dzielnie walczył w clutchu 1 vs 3, eliminując dwóch wrogów. Tym razem potyczka anty force była formalnością, a CyberZen wróciło do gry po zakupie pełnego wyposażenia. Chińczycy byli w stanie pokazywać skuteczne ataki, lecz dziwna była ich pogoń za fragami, gdy przeciwnik zachowywał pistolety. To szybko się zemściło, bowiem kiedy przy stanie 11:9 Australijczycy odpowiedzieli, Chińczycy od razu musieli martwić się o swoje finanse. Antyterroryści doskonale wykorzystali tę sytuację i przybliżali się do triumfu na Overpassie. Po kilku świetnych rundach na ich koncie pojawiło się już sześć punktów meczowych. Wykorzystali drugą z tych szans, zwyciężając mapę 16:10.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polska transmisja z Minorów jest dostępna na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.