ENCE jest pierwszą drużyną, która zapewniła sobie występ w półfinale europejskiego Minora. Finowie zapewnili sobie awans po zwycięstwie nad Windigo. Bułgarów czeka teraz spotkanie decydujące o wyjściu z grupy.

0

ENCE od początku dominowało na serwerze, za każdym razem błyskawicznie resetując przeciwnika. Windigo stać było tylko na jedno zwycięstwo, a szybkie przełamania oznaczały problemy z ekonomią. Fińska piątka należycie to wykorzystywała, odskakując z rezultatem. Solidna gra w ataku zapewniła jej zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:3. Co więcej, końcówka również należała do allu i spółki, którzy przed zmianą stron oddali zaledwie jeden punkt. To przełożyło się na wysokie prowadzenie 11:4 do przerwy.

Druga pistoletówka wpadła na konto ENCE, lecz zespół nie potrafił powtórzyć tego sukcesu. Windigo uniknęło pomyłki, dzięki czemu zmniejszyło stratę do przeciwnika do pięciu oczek. Ponadto, kiedy Finowie wygrali swojego pierwszego fulla, zespół z Bułgarii potrafił błyskawicznie go zresetować. Wtedy różnica między obiema drużynami zmniejszała się coraz bardziej. Ekipa sergeja wzięła się do roboty, kiedy jej przewaga wynosiła już tylko dwa punkty. Na tym nie poprzestała i po chwili zapewniła już sobie cztery rundy mapowe. Wykorzystała drugą szansę, zwyciężając 16:12.

ENCE znakomicie rozpoczęło potyczkę na Inferno, cały czas radząc sobie z ofensywnymi próbami przeciwnika. Windigo przerwało tę serię oponenta dopiero przy stanie 0:5. Po tym byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, ale nawet to nie pomogło Bułgarom w dłuższym przejęciu inicjatywy. Finowie wrócili na właściwe tory i szybko zapewnili sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:2. Co więcej, nie był to koniec dominacji. Rezultat pomału zaczynał być pogromem. Jak się okazało, allu wraz z kolegami nie stracili już ani jednego punktu, a to przełożyło się na prowadzenie 13:2 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka przybliżyła ENCE do triumfu na Inferno. Chwilę później formacja miała już trzynaście szans na zakończenie spotkania. Szybko wykorzystała drugą szansę, dzięki czemu wygrała mapę 16:3.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.