AVANGAR jest jednym z faworytów Minora CIS. Zespół potwierdził, że trzeba traktować go w tej kategorii i w spotkaniu otwierającym turniej zdeklasował pro100, oddając w meczu tylko pięć rund.

Dust2

Od początku spotkania AVANGAR dominowało nad przeciwnikiem i zdobywało kolejne punkty po stronie atakującej. Kazachowie radzili sobie zarówno w starciach na fullu, jak i w tych, gdzie posiadali lepsze wyposażenie. Pro100 odpowiedziało udaną defensywą w rundzie nr 6, lecz moment później zostało błyskawicznie zresetowane. Znakomita gra qikerta i spółki często zmuszała rywala do szybkiego zachowywania broni. Dominacja przyniosła efekt w postaci zapewnienia sobie zwycięstwa połowy na poziomie 8:1. Zespół na tym nie poprzestał, a sam rezultat zamieniał się w coraz większy pogrom. Ukraińsko-łotewska piątka poprawiła nieco swoją sytuację dopiero w końcówce, kiedy to sięgnęła po dwa ostatnie starcia. To oznaczało wynik 3:12 do przerwy meczu.

Po zmianie stron pro100 dołożyło dwa punkty do swojego dorobku, lecz ich walka o poprawę rezultatu została przerwana wraz z pierwszym fullem rywala. AVANGAR spokojnie przejęło inicjatywę, a następne skuteczne obrony sprawiły, że na ich koncie pojawiło się dziesięć szans na zakończenie spotkania. Zawodnicy wykorzystali pierwszą szansę, zwyciężając mapę 16:5.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.