NRG jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans na IEM Katowice 2019 poprzez amerykańskiego Minora. Drużyna dapsa uniknęła błędu z poprzedniej drogi na Majora i tym razem wywalczyła bilet na najważniejszą imprezę.

 United States NRG

2

Faza pucharowa
Minor NA – IEM Major Katowice 2019
Finał drabinki wygranych

Inferno
(11:4; 5:5)

Cache
(8:7; 8:5)

Brazil FURIA

0

Inferno

Początek spotkania przebiegał pod dyktando NRG, które dało się pokonać przeciwnikowi tylko na jego pierwszym fullu. Błyskawiczny reset pozwolił jednak amerykańskiej formacji odzyskać inicjatywę i ponownie powiększała ona prowadzenie. Terroryści prezentowali solidną grę w ofensywie i cały czas przedzierali się przez obronę wroga. Przy tym podejściu odskoczyli już na 7:1, a co więcej, po jednej porażce znów przełamali oponenta. Rezultat zamieniał się w pogrom, a FURIA zdołało pokazać więcej lepszego counter-strike'a dopiero w dwóch ostatnich rundach. Brazylijczycy je wygrali i przed zmianą stron przegrywali 4:11.

Po przerwie NRG poradziło sobie z odbiciem bombsite'u w sytuacji 5 vs 5. Podłożenie ładunku pchnęło FURIA do zakupu ekwipunku, a to z kolei przyniosło zdobycz punktową. Zawodnicy atakujący nie dali się pokonać w rundach z lepszym wyposażeniem, dzięki czemu zmniejszyli stratę do pięciu oczek. Po porażce na pierwszym fullu potrafili też szybko zrewanżować się przeciwnikowi. Amerykanie przejęli inicjatywę dopiero od wyniku 13:9 i wtedy spokojnie dokończyli mecz zwycięstwem 16:9.

Cache

NRG ponownie grało znakomicie na początku mapy i poza niefortunnym oddaniem pierwszego fulla wygrywało wszystkie rundy. FURIA pokazało więcej skutecznej gry w defensywie od czasu wyniku 1:5. Wtedy Brazylijczycy zdobywali punkty, a także potrafili szybko przełamywać przeciwnika. Seria kilku świetnych starć zapewniła im wyrównanie, kiedy na tablicy wyników widniało 6:6. Dopiero po utracie całej przewagi Amerykanie zrewanżowali się oponentowi. Zapewnili sobie zwycięstwo połowy, lecz oddali jeszcze rundę nr 15, prowadząc tym samym do przerwy 8:7.

Po zmianie stron FURIA wygrało pistoletówkę, lecz moment później dało się pokonać rywalowi grającemu eco. Po chwili zobaczyliśmy kolejną wymianę jeden za jeden, a następnie Brazylijczycy wyrównali na poziomie 10:10. Przez kilka kolejnych rund żadna z ekip nie potrafiła znaczniej odskoczyć z wynikiem. NRG dokonało tego od stanu 12:12, a udane obrony zapewniły im trzy punkty meczowe. Antyterroryści wykorzystali pierwszą szansę i zwyciężyli 16:12.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.