To był niesamowicie emocjonujący mecz z udziałem Vitality i North. Ostatecznie Francuzi okazali się lepsi, dzięki czemu zagrają na Majorze w Katowicach!

1

Mapę numer jeden wybrało Vitality. Od początku widać było, że Francuzi czują się na Mirage'u świetnie. Zwyciężyli w pistoletówce i z rundy na rundę coraz bardziej się rozpędzali. North zaszkodziło im co prawda podczas pierwszego fulla, skutecznie broniąc BS-a, aczkolwiek ostatecznie to Duńczycy wyszli na tym gorzej, gdyż natychmiast zostali zresetowani finansowo, przez co pojawiły się problemy po ich stronie. Terroryści świetnie to wykorzystali przejmując w pełni inicjatywę, jednak gdy ich przewaga zrobiła się naprawdę spora, nagle valde i spółka zaczęli wracać z wynikiem. Tak się rozkręcili, że na koniec pierwszej połowy przegrywali jedynie 7:8.

Wydawało się, że w drugiej połowie będziemy oglądać kontynuację zwycięskiej passy North, które było coraz bliżej wyjścia na prowadzenie, aczkolwiek po wygranej pistoletówce przez zespół z Danii, Francuzi odpowiedzieli i odskoczyli na kolejne kilka punktów. W końcówce jednak stało się to, co w pierwszej części spotkania – zespół cadiaNa nagle dostał sił i zaczął zdobywać rundy. Robił to już do samego końca, dzięki czemu ostatecznie zwyciężył 16:12.Na Nuke'u oba zespoły walczyły już między sobą podczas europejskiego Minora w Katowicach. Wtedy zwyciężyło North, a teraz Vitality wiedziało, że musi zrobić wszystko, aby doprowadzić do decydującej mapy. Francuzi mieli ten komfort, że rozpoczęli starcie po stronie broniącej, która jest znacznie łatwiejsza. Duńczycy nie mogli za bardzo znaleźć sposobu na przejście defensywy formacji RpK-a, co poskutkowało ostatecznie dość szybką pierwszą połową, po której Team Vitality prowadziło 13 do 2.

W drugiej części meczu mogliśmy spodziewać się powrotu North Esports, bo w końcu to taka mapa, na której nie raz były gonione wyniki przez antyterrorystów, aczkolwiek tym razem duński skład kompletnie sobie nie poradził i pojedynek zakończył się dość szybko wynikiem 16:5 dla francuskiej drużyny.Decydującą mapą było Inferno, na którym wczoraj North w meczu z ENCE niezbyt się popisało. Dziś historia się powtórzyła. Vitality grające po stronie terrorystów z łatwością zdobyło pierwsze kilka punktów i nie zamierzało się na tym zatrzymać. Nawet, gdy antyterroryści byli świetnie ustawieni, jakimś cudem francuski skład przebijał się przez tę defensywę i dawał radę wygrywać starcia. Na twarzach Duńczyków z czasem widać było coraz większą rezygnację i nie ma się co dziwić, ponieważ broniąc BS-ów nie byli w stanie nawet zagrozić przeciwnikom. Dopiero pod koniec poprawili sobie minimalnie swoją sytuację, wygrywając łącznie trzy rundy, które były bardzo małą zaliczką przed drugą częścią meczu.

Tak jak wyżej napisaliśmy – może gdyby North szybciej się obudziło, powalczyłoby dłużej w drugiej połowie, bo w atakach nie wyglądało aż tak źle. Duńczycy byli w stanie złapać kontakt z Vitality, jednak przegrali jedną z rund i nagle wszystko się posypało, co wykorzystali Francuzi i dokończyli dzieło zniszczenia – 16:8.Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polska transmisja z Minor Championships znajduje się na kanale ESL Polska.