Grayhound pokonuje koreańskie MVP PK i zapewnia sobie występ w finale drabinki wygranych. Sterling i spółka podejmą rękawice Renegades w walce o awans na Majora.

2

MVP PK dobrze rozpoczęło mapę wybraną przez siebie. Po trudniejszej stronie, czyli jako terroryści, mieli świetnie ułożoną grę, która odpłaciła się masą zdobytych punktów. Po zdobytej pistoletówce, doprowadzili do wyniku 9:1. Dopiero wtedy Grayhound Gaming doszło do głosu, odrabiając straty. Ostatecznie Australijczycy wypracowali sobie pewien margines błędu, kończąc połowę z wynikiem 10:5, jednak na pewno nie byli zadowoleni z tego wyniku.

MVP PK wygrało również drugą pistoletówkę, przez co od razu znaleźli się w sytuacji, w której mogli zamknąć spotkanie, z czym o dziwo mieli wiele problemów. Dick Stacy i spółka przed końcem meczu jeszcze czterokrotnie zatryumfowali, przez co pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 16:9.Australijczycy pokazali dlaczego wybrali mapę Cache. Mimo przegranych trzech pierwszych rund, byli w stanie odpowiedzieć a następnie wypracować sobie potężną przewagę. Koreańczycy zdecydowanie mieli pomysły na skuteczne ataki, jednak Grayhound sprawnie odbijało obszary bombowe i rozbrajało ładunki wybuchowe. Świetna gra po stronie antyterrorystów zapewniła GH aż dziesięć punktów na koniec pierwszej połowy.

Po zmianie stron MVP wygrało pistoletówkę, lecz tylko gdy ich przeciwnicy kupili pełne ekwipunki, nie potrafili podjąć wyrównanej walki. Co ciekawe najskuteczniejszym zawodnikiem w pojedynkach otwierających rundę był Min-Seok „zeff” Park, to i tak koreańska formacja nie potrafiła wykorzystywać swojej przewagi. Właśnie przez to spotkanie zakończyło się wynikiem 8:16.Na mapie decydującej odbyła się zdecydowanie najbardziej wyrównana walka. Zawodnicy Grayhound wygrali pistoletówkę, lecz dali się zaskoczyć przez przeciwników w kolejnej rundzie. Koreańczycy wygrali kolejną potyczkę dzięki przewadze ekwipunku, lecz tylko jak ich oponenci wyposażyli się w karabiny, to okazali się lepsi. Taka przepychanka „punkt za punkt” trwała aż do wyniku 5:5, aż w końcu sterling i spółka przejęli inicjatywę i zapewnili sobie dwucyfrowy wynik na koniec pierwszej połowy.

Druga pistoletówka rozpoczęła się od wygranej pistoletówki przez Australijczyków. MVP miało coraz więcej problemów. Zdecydowanie w ich szeregach brakowało gry zeffa, który w 20 rundzie miał tylko 4 celne trafienia na swoim koncie. Koreańczycy pokazali wolę walki, lecz bez pomocy jednego zawodnika ciężko im było odrabiać straty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:16.Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem. Transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.