FURIA zwyciężyła w brazylijskich derbach 2:1, przez co INTZ spadło do dolnej drabinki fazy pucharowej. Od teraz kNgV- i spółka nie mogą sobie pozwolić na porażkę.

1

INTZ rozpoczęło Traina po stronie atakującej i mimo, że teoretycznie mieli cięższe zadanie od rywali, szło im naprawdę dobrze. Przede wszystkim runda pistoletowa, którą destiny i spółka wygrali pozwoliła odskoczyć na kilka punktów oraz zacząć budować sobie ekonomię. Choć FURIA podczas pierwszych starć z pełnym ekwipunkiem dzielnie walczyła, to z czasem ich defensywa wyglądała coraz gorzej. Po piętnastu rundach INTZ prowadziło aż 10 do 5. Ten rezultat, to była dla nich świetna zaliczka.

Druga część meczu musiała szybko dobiec końca. FURIA po stronie terrorystów nie prezentowała niczego świetnego, co zaskakiwałoby aktualnych antyterrorystów. Ostatecznie INTZ wygrało 16:8.

Druga mapa była znacznie gorzej rozegrana przez INTZ. Co prawda kNgV- i spółka zaliczyli niezły start dzięki pistoletówce i kilku rundach na fullu, aczkolwiek później nie byli w stanie zbyt dobrze bronić BS-ów, co wykorzystała FURIA. Terroryści zdobywali coraz więcej punktów, aż w końcu doprowadzili do wyniku 9:6 przed zmianą stron.

Po krótkiej przerwie powróciliśmy do rozgrywek. INTZ próbowało nawiązać kontakt z przeciwnikiem, aczkolwiek nie wychodziło im to najlepiej. FURIA pokazywała, jak powinno się grać po CT i zbliżała się do zwycięstwa. Nie musieliśmy czekać długo, żeby na tablicy wyników zobaczyć 16:9 dla ekipy arTa.

Decydujące starcie zaczęło się od wygranej pistoletówki przez zespół FURIAINTZ odpuściło w kilku pierwszych rundach, grało bez zakupów, aby w końcu uzbierać na lepsze wyposażenie i zacząć rywalizować z enemy. Udało im się lekko podgonić wynik, a nawet przez to doszło do sytuacji, w której raz jedni zdobywali punkt, raz drudzy, aczkolwiek nie trwało to zbyt długo. W końcu znowu FURIA doszła do głosu i do końca pierwszej połowy wypracowała sobie prowadzenie 9 do 6.

W drugiej połowie dużą szansą dla INTZ na złapanie kontaktu było zwycięstwo pistoletówki, ale do tego nie doszło. Ich rywale byli w gazie i zbliżali się do triumfu. FURIA po zmianie stron oddała tylko jeden punkt, a resztę zgarnęła na swoje konto, przez co mogła cieszyć się z awansu do finału górnej drabinki.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.