ENCE po trzech mapach w końcu dopięło swego i zwyciężyło z Valiance. Finowie są o krok od awansu na Majora w Katowicach!

(8:7; 8:4)

(9:6; 7:3)

Serbia Valiance

1

ENCE rozpoczęło pierwszą mapę po stronie atakującej. Ekipa allu zwyciężyła w pistoletówce i następnych dwóch rundach, przez co mogła cieszyć się z udanego startu. Gdy jednak Valiance uzupełniło swój ekwipunek, walka znacznie się wyrównała. LETN1 i spółka z czasem przejęli całkowicie inicjatywę i rzadko kiedy wpuszczali swoich rywali na bombsite. Na koniec połowy formacja z Serbii prowadziła 10 do 5.

Druga część starcia nie potrwała zbyt długo. To wszystko przez to, jaką przewagę Valiance wypracowało sobie wcześniej. ENCE starało się walczyć, jednak enemy z rundy na rundę przybliżali się do zwycięstwa. Ostatecznie ekipa allu uznała wyższość drużyny przeciwnej – 9:16.Na samym początku Mirage'a widać było, że szykuje się zacięta mapa. Jedni i drudzy rozpoczęli ją od naprzemiennych zwycięstw ze średnim ekwipunkiem. Wydawało się, że w końcu ktoś musi na tym lepiej skorzystać i przejąć chociaż chwilowo inicjatywę, ale tak się nie stało. ENCE stało co rundę przed ciężkim zadaniem, gdyż Valiance nieźle czuło się atakując BS-y. Przed zmianą stron Finowie mieli minimalnie lepszy wynik – 8:7.

Druga połowa, to już w większości popis allu i spółki. Fiński zespół poczuł moc i bardzo pewnie czuł się zajmując obszary bombowe. Valiance co prawda również zdobywało punkty, ale do czasu. W końcówce drużyna z Serbii miała spore problemy finansowe, przez co była bez szans. –ENCE zwyciężyło 16:11.Decydujący pojedynek odbył się na Trainie. Jest to mapa, na której z reguły antyterroryści mają o wiele łatwiej, niż terroryści, aczkolwiek w praktyce wychodzi to różnie. ENCE co prawda przegrało pistoletówkę i dwie kolejne rundy, ale gdy tylko wzięło się za grę z karabinami, zaczęło pokazywać dobre wejścia na bombsite. Śmiało można powiedzieć, że z czasem Finowie przejęli kontrolę nad tym, co się dzieje na serwerze i dopiero ostatnia runda pierwszej połowy, dała większe nadzieje Valiance na powrót. Tablica wyników przed drugą częścią spotkania wskazywała prowadzenie 9 do 6 na korzyść sergeja i spółki.

Pistoletówka była kluczowa dla Serbów, aby zbliżyć się do rywali z wynikiem. Udało im się ją wygrać, aczkolwiek gdy ENCE wyposażyło się w pełny ekwipunek, znacznie polepszyło swoją defensywę. W przeciwieństwie do Valiance, Finowie po CT radzili sobie świetnie i dość szybko zakończyli rywalizację wynikiem 16:9.Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polska transmisja z Minor Championships znajduje się na kanale ESL Polska.