Team Spirit nie wykorzystało okazji na zakończenie meczu w podstawowym czasie gry, lecz zreflektowali się w dogrywce. Rosjanie wykonują kolejny krok w stronę Majora.

19

Zawodnicy Nemiga rozpoczęli spotkanie od wygranej pistoletówki jednak tylko gdy Team Spirit uzyskali pieniądze na pełne ekwipunki, od razu odpowiedzieli, jednocześnie wychodząc na prowadzenie. Białorusini byli bardzo blisko aby w ósmej rundzie przełamać dobrą passę przeciwników, lecz nie zdołali utrzymać przejętego obszaru bombowego B. Ofensywa Nemigi pozostawiała wiele do życzenia. S0tF1k bez żadnego problemu w pojedynkę potrafił zatrzymać atak na bombsite B. Spirit potknęło się dopiero w 12 rundzie, oddając dopiero trzeci punkt przeciwnikom. Ostatecznie ROBO i spółka wykonali mały comeback doprowadzając do wyniku 5:10 na koniec pierwszej połowy.

Spirit wygrało drugą pistoletówkę. Zawodnicy Nemiga mimo celnej decyzji o pozostaniu w pięciu na obszarze bombowym A, nie zdołali zaskoczyć przeciwników. Natomiast udało im się wygrać pierwszego fulla, głównie dzięki lollipopowi, który świetnie poradził sobie w obronie BS-a. Kolejna obrona również okazała się udana, lecz później to ponownie rosyjski skład przejął inicjatywę w meczu. Spirit po dwóch udanych atakach popełniło fatalny błąd zostawiając sobie za mało czasu na podłożenie bomby. To całkowicie wybiło ich z rytmu i nie mogli zamknąć spotkania i ostatecznie zobaczyliśmy dogrywkę.

Team Spirit przełamało blokadę z podstawowego czasu gry i w dodatkowych rundach wygrali wszystkie po stronie atakującej. Po zmianie stron nie popełnili tego samego błędu co wcześniej i nie dali wrócić swoim oponentom, wgrywając ostatecznie 15:19.Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.