Team Spirit całkowicie nie poradziło sobie w pojedynku z kazachską drużyną. AVANGAR wykonuje kolejny krok w stronę awansu na IEM Major Katowice 2019.

 Kazakhstan AVANGAR

2

Faza pucharowa
Minor CIS – IEM Major Katowice 2019
Półfinał górnej drabinki

Overpass
(10:5; 6:1)

Dust2
(12:3; 4:2)

Russian Federation Spirit

0

Overpass

Spotkanie rozpoczęło się od wygranej pistoletówki przez AVANGAR. Spirit odpowiedziało podczas swojego pierwszego fulla, lecz kolejny atak zakończył się fiaskiem, przez co słaba ekonomia zmusiła ich do grania z gorszym ekwipunkiem. Mimo że ta mapa została wybrana przez rosyjską formację, to już od samego początku było widać wielką przewagę kazachskiej ekipy. Żelazna defensywa Jamego i spółki nie pozwoliła Teamowi Spirit zyskać satysfakcjonującego wyniku po stronie atakującej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5.

W drugiej pistoletówce na wyżyny swoich możliwości wspiął się qikert, który wyeliminował całą przeciwną drużynę. Spirit podczas pierwszego fulla szybko zorientowało się, że nie dadzą razy skutecznie obronić obszarów bombowych, więc zdecydowali się zachować broń. To opłaciło się w kolejnej rundzie, lecz ponownie nie byli w stanie zdobyć dwóch punktów pod rząd. Rosjanie całkowicie nie mogli odnaleźć się na mapie wybranej przez samych siebie, co świetnie wykorzystywało AVANGAR. Kazachy szybko zakończyli tę mapę, wygrywając wynikiem 16:6.

Dust2

fitch uratował sytuację swojego zespołu w pistoletówce, zyskując bardzo ważnego fraga na długiej. Team Spirit dzięki podłożonej bombie dysponowało odpowiednimi finansami do przekupienia broni, lecz nie zdołali odpowiedzieć. Dopiero drugi full okazał się skuteczny, ale ponownie, tak samo jak na pierwszej mapie, od razu przegrali kolejną rundę. Następnie AVANGAR pokazało dlaczego wybrało tę lokację. Kazachscy zawodnicy zaliczyli fenomenalną serię ośmiu wygranych rund, przez co zobaczyliśmy wynik 10:1. Wtedy Rosjanie przełamali swoją fatalną passę, lecz tak jak mieli w zwyczaju, był to jednorazowy przebłysk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:2.

Team Spirit wygrało drugą pistoletówkę, głównie dzięki COLDYY'emu, który zdobył trzy fenomenalne fragi. Rosjanie byli w stanie wygrać wyłącznie następną rundę, po czym ponownie AVANGAR przejęło inicjatywę. Odkąd Jame i spółka wyposażyli się w pełny ekwipunek, nie oddali przeciwnikom ani jednego punktu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:5.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polska transmisja z Minor Championships znajduje się na kanale ESL Polska.