Winstrike wygrało pierwszą mapę, lecz nie było w stanie dopiąć swego. Team Spirit okazuje się lepsze i staje się drugą najlepszą drużyną w Minorze CIS, zapewniając sobie awans na IEM Major Katowice 2019.

 Russian Federation Winstrike

1

Faza pucharowa
Minor CIS – IEM Major Katowice 2019
Finał drabinki przegranych

Nuke
(7:8; 9:6)

Overpass
(5:10; 1:6)

Dust2
(6:9; 3:7)

Russian Federation Team Spirit

2

Nuke

Team Spirit wygrało pistoletówkę, po czym kolejną potyczkę. Winstrike dobrze poradziło sobie podczas pierwszego fulla, lecz był to pojedynczy sukces, który spowodował problemy ekonomiczne. Podobnie sytuacja wyglądała trzy rundy później, gdzie znów Boombl4 i spółka po udanym ataku, przegrali kolejną rundę. Zmuszeni do grania z gorszym ekwipunkiem zdecydowali się na niestandardową zagrywkę i po szybkim wejściu dworem, przejęli obszar bombowy B i zgarnęli punkt na swoje konto. To pozwoliło im wyrównać wynik na 6:6. Mimo wszystko na koniec pierwszej połowy z minimalnie lepszym wynikiem skończyło Spirit, które mogło się pochwalić ośmioma punktami po stronie antyterrorystów.

W drugiej pistoletówce było wiele zamieszania. Team Spirit na ostatnie sekundy chciało wejść na bombsite A, lecz nagle zmienili zdanie. Tego nie spodziewało się Winstrike, które pomyliło obszary bombowe, przez co nie udało im się wygrać tej ważnej rundy. Ekipa WorldEdita odpowiedziała dopiero podczas drugiego fulla, zaliczając fenomenalną serię siedmiu zdobytych punktów z rzędu. Spirit podjęło jeszcze walkę, lecz po bardzo wyrównanej walce musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 16:14.

Overpass

Team Spirit wygrało pistoletówkę oraz nie mieli żadnych problemów w kolejnej potyczce. Jednak podczas pierwszego fulla przeciwników zdecydowali się na szybkie wejście na obszar bombowy B, które zostało zatrzymane przez wayLandera zdobywającego aż trzy fragi. Winstrike zdobyło aż cztery punkty z rzędu, lecz nie udało im się utrzymać dobrej passy. Spirit doprowadziło do remisu 4:4, a następnie całkowicie zdominowało swoich rywali, oddając im do końca połowy wyłącznie jedną rundę.

Winstrike po fatalnym błędzie przegrało drugą pistoletówkę. To pozwoliło zawodnikom Team Spirit bez problemu kroczyć ku zwycięstwu. Winstrike do końca mapy wyłącznie raz skutecznie obroniło obszar bombowy A, co poskutkowało wynikiem 6:16.

Dust2

Mapa dobrze rozpoczęła się dla zawodników Winstrike, którzy wygrali pistoletówkę, a następnie rozbroili bombę w kolejnej potyczce. Team Spirit odpowiedziało dopiero po czterech straconych punktach, podczas rundy force, którą poprzedziła pauza taktyczna. To pozwoliło im w pełni odrobić straty, a następnie wyjść na prowadzenie. Boombl4 i spółka nie mogli znaleźć sposobu na skuteczną obronę obszarów bombowych. Udało im się tego dokonać dopiero w dwóch ostatnich rundach pierwszej połowy, gwarantując sobie wynik 6:9.

Druga pistoletówka wpadła na konto Teamu Spirit, jednak Winstrike było w stanie odpowiedzieć już podczas pierwszego fulla. Boombl4 i spółka zdołali pokonać swoich oponentów jeszcze w kolejnej potyczce, lecz drużyna WayLandera szybko załatała luki w obronie i pewnie zmierzali ku zwycięstwu. Team Spirit wywalczyło sobie awans na Majora wygrywając tę mapę wynikiem 9:16.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polska transmisja z Minor Championships znajduje się na kanale ESL Polska.