eUnited mimo heroicznej walki w drugiej połowie, nie zdołało doprowadzić do comebacku. Braki w pomysłach po stronie atakującej spowodowały, że musieli uznać wyższość przeciwnika.

 United States eUnited

11

Faza grupowa
Minor NA – IEM Major Katowice 2019
Mecz otwarcia grupy B

Mirage
(4:11; 7:5)

Brazil FURIA

16

Amerykanie mimo podłożonej bomby nie wygrali pistoletówki. Bonus finansowy pozwolił im przekupić broń w kolejnej rundzie, lecz nie pozwoliło im to odpowiedzieć. Pierwszy punkt wpadł na ich konto dopiero w czwartej rundzie, lecz wtedy od razu zaczęli odrabiać punkty i wyrównać wynik. Jednak Brazylijczycy nie pozwolili oponentom wyjść na prowadzenie, wygrywając rundę na 3:4. Zawodnicy FURIA świetnie radzili sobie z obroną bombsite'ów, co zaowocowało świetnym wynikiem na koniec pierwszej połowy. Pantery mogły poszczycić się aż siedmioma punktami przewagi – 4:11.

Druga pistoletówka wpadła na konto Brazylijczyków, którzy kontynuowali świetną passę z pierwszej połowy. Amerykanie nie zdołali pokonać rywali podczas pierwszego fulla, co zminimalizowało ich szanse na zwycięstwo w tym meczu. eUnited za późno obudziło się po stronie antyterrorystów. Zaczęli odrabiać straty w momencie gdy na koncie przeciwników znajdowało się już 15 punktów. Mimo siedmiu zdobytych rund z rzędu, nie dali rady doprowadzić do comebacku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11:16.Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Transmisja z Minor Championships znajduje się na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.